Yüz Tanıma Galaxy J7 Max'de De Var!

Yüz tanımlayarak ekran kilidini çözme özelliği Samsung'un hesaplı telefonlarından Galaxy J7 Max'e de eklendi.

  • H. Hüseyin Öztürk
Yüz tanıma Galaxy J7 Max'de de var!

Galaxy S8'de sunulan tüm güvenlik özelliklerinin içinde, yüz tanıma en güvensiz olanı. Bunu Samsung kendi de söylüyor, yüz tanımlama, parmak izi algılayıcısını kurcalamaya veya PIN veya şekil girmeye göre daha hızlı bir kilit açma yöntemi olarak düşünülmüş. Yüz tanıma özelliğini telefona koymak kolay, çünkü tek ihtiyacı olan şey telefondaki ön kamera. Sanıyoruz bu yüzden Samsung yeni hesaplı telefonlarından birine de bu özelliği koydu.

Bahsettiğimiz telefon Galaxy J7 MAX, geçen hafta Galaxy J7 Pro ile birlikte Hindistan'da piyasaya sürülmüştü. Yüz tanımayla cihazın kilidini açmak Galaxy S8'de olduğu kadar hızlı görülüyor. Samsung'un yüz tanımayı J7 Max'de sunup yeni Galaxy J5 (2017) ve Galaxy J7 (2017)'de sunmaması ilginç. Hindistan'da J7 Pro'nun da bu özelliğe sahip olma ihtimali var, ama henüz cihaza kendimiz bakma şansı bulamadığımız için emin olamıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Eskiden S4 omega rom'uda bile vardı bundan 4 yıl önce falan... Niye bu kadar büyütüldü ki bu olay....

Çünkü telefonun donanımı amiral gemilerin o şişkin donanımına nazaran yeterli, uygun. Ayrıca bu özellik 4.4 güncellemesini kadar 4 sürümünün başından 4.3 e kadar sürmüştü android de. Sonra da güvenlik açıkları sebebiyle kaldırılmıştı orası ayrı.

S3 minide de var yeni telefonlarda yok

Sen de yorum yaz