A4Tech G7-630 incelemesi Her yerden çeker

Alıcısı 15 metreye kadar destek veriyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Geniş mesafe var
  • Güç koruması
  • Ekstra düğme yok
Farenizin sinyalleri alamamasından mı şikayetçisiniz? Özellikle fare alıcısına uzakta oturuyorsanız sinyalin kuvvetli olmadığı durumlarda imlecin oynamaması mümkün. A4Tech 2,4 GHz radyo frekansı kullanan G7630 faresi ile bu sorunu çözüyor. Yaklaşık yarım santimetrelik alıcısı ile fare imlecini 15 metre mesafeye kadar kontrol edebiliyorsunuz. Yaptığımız testte ise iki yan odadan imleci oynatabildik. A4Tech G7630'nin başka bir ilginç özelliği ise sağ tuşa basılı tutup ekrana şekiller çizerek komutlar verebilmeniz. Örneğin sağ tuşa basılı tutup fareyi yukarı kaydırıp bıraktığınızda sayfayı yukarı kaydırıyorsunuz. Çapraz çizerek zum yapabilir veya L çizerek farklı bir komut verebilirsiniz. 8-in-Right yazılımı ile 8 farklı harekete komutlar atayabiliyorsunuz. Bu fonksiyonu açıp kapamak için klavyeden bir tuş atayabilmeniz de güzel. 2 ms'lik tepki süresi ile oyuncuların da çok şikayet etmeden kullanabilecekleri A4Tech G7630 güç koruma moduyla bu süreyi otomatik olarak 8 saniyeye çıkararak pil ömrünü de uzatıyor. A4Tech buna ek olarak farenin altına bir de açma kapama düğmesi koymuş. 2 tuş ve tekerlekli farede ekstra düğmeler yok.
Özetle

15 metre mesafeye kadar kullanabileceğiniz A4Tech G7630 hızlı tepki süresi ve güç koruması ile de dikkati çekiyor.

A4Tech G7-630 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli A4Tech G7-630
Ürün Türü Fare
CHIP Online Notu 68
Üretici A4Tech
Teknik Detaylar
Çözünürlük 800 dpi
Bağlantı 2.4 Ghz
Pil 1 X AAA
Arabirim USB 2.0
Mesafe 15 m
Diğer 2 mm alıcı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Extra düğmelerin olmaması haricinde güzele benziyor.

pil ömrü ne kadar acaba ??????????

sağ tuş kombinasyonu firefoxtaki mouse hareketleri ile çakıştı onun dışında hiçbir sorunu yok mükemmele yakın. sağ tuş sayesinde ekstra tuşlar 8e çıkıyor.çok kullanışlı,hızlı ve çakışma sorunu kesinlikle yok.

bnde aynı mause tan bugün aldım acaba dpi ayarını nasıl yapıyoruz arkasında 3 farkllı seçenek sunuyorda

çok güzel bi mouse tavsiye ederim pil ömrü kullanılan çözünürlüğe göre değişiyo 1200 dpi 500 hrz günde ortalama 5 10 saat internette gezinirken kullanıyorum duracell pille en fazla 2 hafta görebildim yine 500 hrz 2000 dpi 5 saat oyun oynuyorum duracelle çok fark etmedi birkaç saat ancak fujika gibi uyduruk pillerle test ettim iki günde bir bir tane atılıyo kenara şarjlı duracell varta gibi pillerden tavsiye ederim bu arada fotoğraf makinem kodak içinde gelen kodak piller en iyi performansı aldığım piller hem dolum hızı hem ömür açısından yaklaşık 2.5 3 hafta o da bilginize

pil ömrü denilenler kadar kısa ise bir anlamı yok, microsoft logitech 8 9 aydan bahsederken a4tech haftalarla kıyaslıyorsa akıllıca bir ürün olmaktan çıkıyor.

Sen de yorum yaz