AOC i2353Fh incelemesi AOC i2353Fh: Şık tasarım

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

LED aydınlatma, kaliteli görüntü ve şık tasarımı bir araya getiren başarılı bir monitör.

Tasarımıyla dikkat çeken IPS panelli ve başarılı bir LED monitör

AOC i2353FH ilk bakışta tasarımı ile dikkat çeken bir monitör. Sadece 9.2mm kalınlığında olan i2353FH, fırçalanmış alüminyum yüzeyi ile de adeta zarafet saçıyor.

LED arka aydınlatmalı monitörde herhangi bir buton yer almıyor. Bunun yerine dokunmatik tuşlar kullanılmış. Her ne kadar dokunmatik tuşlar butonlar kadar iyi tepki vermese de tasarım konusunda ürünün bütünlüğünü bozmadıkları için beğenimizi kazanıyorlar. Monitörün ayağı da tasarımını bütünlüğüyle uyum içinde fakat burada işlevsellikten biraz uzaklaşıldığını görüyoruz. Zira bu ayak ürünü sağa sola çevirmeniz için gerekli sisteme sahip değil. Monitörü çevirmek istediğinizde bunu ayakla birlikte yapmanız gerekiyor.

Söz konusu görüntü kalitesi olduğunda i2353Fh, kayda değer bir performans sergiliyor. Parlama ve yansımalardan uzak olan ekran 1920 x 1080 çözünürlük ve 1,000:1 kontrast oranı ile gayet keskin görüntüler sunuyor. 5 ms tepki süresi ise hareketli nesneler için başarılı sayılabilecek bir hız sağlıyor. IPS panel kullanan monitörü rakiplerinden ayıran ise 178 derecelik açıya kadar görülebilir olması.

İki adet HDMI portu ile gelen monitörde hala VGA'dan kopmayanlar için de bir port mevcut. Ara teknoloji olan DVI ise pas geçilmiş. Fakat HDMI çıkışı yoksa da dert etmeyin. DVI'dan HDMI'a dönüştürücü kablo çözümleri mevcut.

AOC i2353Fh Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AOC i2353Fh
Ürün Türü Monitör
CHIP Online Notu 85
Üretici AOC
Teknik Detaylar
Panel 23" LED IPS 178/178
Çözünürlük 1920x1080 Full HD, 16.7M Renk
Kontrast 50,000,000:1
Parlaklık 250cd/m2
Arabirim D-Sub, 2xHDMI
Tepki süresi 5ms (GtG)

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

F/P oranı nedir?

F/P oranı yabancı sitelerde güzel fakat TR'de nasıl olur bilemem!!!
Birde IPS panel için 5ms beni şaşırttı bir hile olmasın...Son olarak tekno marketlere gidip gözümüzle görsek iyi olur...

Ayiptir sormasi fiyati kac para.

ben 19 inç aldım 216 tl ye bimeks ten. gerçekten çok şık ve güzel yalnız görüntü kalitesi bana güzel gelmedi, ayarlarını yapamamış olabirim ama güzel tavsiye ederim gerçekten

bu ürün ne zaman piyasaya çıkacak bir bilgi var mı? şirketin sitesinde veya diğer elektronik mağazalarında göremedim çünkü

Ben de bu ürünü takip ediyorum. e2353Fh modeli önümüzdeki haftalarda raflarda olacak diye duydum. Bir söylentiye göre ilk olarak Vatan mağazalarında satışa çıkacağı söyleniyor. AOC, genel olarak F/P olarak rakiplerine oranla ürünlerini piyasaya iyi fiyatlarla çıkarıyor. Bu ürün için de umarım öyle olsun da, biz de alabilelim.

Sen de yorum yaz

Turhost