ATEN CS661 incelemesi KVM Switch

Hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarında aynı anda çalışan herkesin işine yarayacak harika bir ürün.

Oynat KVM Switch Hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarında aynı anda çalışan herkesin işine yarayacak harika bir ürün.
Klavye, fare ve ekranı tek yerde birleştirin.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Kolay kurulum
  • Başarılı yazılım
  • Kablosu uzun
Klavye, fare ve ekranı tek yerde birleştirin.

Enfes bir icat: Öyle görünüyor ki ATEN'in ürünlerini her ay inceledikçe markanın tasarımcılarına olan hayranlığımız da artacak. ATEN bu defa son derece basit fakat bir o kadar da kullanışlı bir ürünle karşımıza çıkıyor. ATEN CS661 aslında hepimizin ihtiyacı olan bir ürün ve eminiz ki hepiniz bundan bir tane alacaksınız. Tak-çalıştır özelliği sayesinde bu ürünü bilgisayarınızın USB yuvasına bağlayarak bir dakika içerisinde kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ürünün işlevi ise çok basit: İki adet masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ile masaüstü bilgisayar arasında iletişim sağlamak. Asıl kullandığınız bilgisayarın (host) ekranında öteki bilgisayarda (remote) açık bulunan belgeyi görebiliyorsunuz. O belgeye müdahale edebiliyorsunuz.Ayrıca kullanımı son derece kolay olan ve ürün takıldığında otomatik olarak açılan yazılım sayesinde iki bilgisayar arasında dosya aktarımı yapabiliyorsunuz. Yani bir USB bellek kullanarak dosya aktarmak zorunda kalmıyorsunuz. Bu sayede iki bilgisayarla da kolayca çalışabiliyorsunuz. Üstelik ürünün üzerinde bulunan bir adet USB yuvası sayesinde USB bellek vb ürünleri de iki bilgisayardan birden kullanabiliyorsunuz.

Özetle

Hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarında aynı anda çalışan herkesin işine yarayacak harika bir ürün.

ATEN CS661 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli ATEN CS661
Ürün Türü USB Aygıtlar
CHIP Online Notu 85
Üretici Aten
Teknik Detaylar
Bağlantı arayüzü USB
Desteklediği PC sayısı 2
Desteklediği çevrebirim sayısı 1
Kablo uzunluğu Yaklaşık 2,5 metre
Uyarı ışıkları Var
Yazılım kurulumu Yok

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Gerçekten harika ve uzun süredir icadını beklediğim bir ürün acaba fiyatı hakkında bilgisi olan varmı??

bu teknoloji deli bişey yaa ewt herkese lazım bitane özellikle iki pc si olanlara veri aktarımı dahada kolaylaşır....

normalde iki bilgisayar arası bağlantı kurmanın pek çok yolu var ama hepsi de uğraştıran ve can sıkan yollar. bu alet ile hem masrafsız hem hızlı bir şekilde bağlanabilmek mümkün olacak sanırım. yani eğer böyleyse hakkaten hoş bir şey. bana lazım :)

herekes harika felan yapmis ya uzaktan kontrol ztn mumkun evde bi etnerhete bakar hatta kablosuz wirelesslede yapmaniz mumkunken yani 10 mb ethernette( ethernetler 100mb) destekler ag baglantisi 10 mb oldugu zmn her seyi uzak masaustu ile yapabiliorsunuz simdi bazi arkadaslar 10 mb i ethernet deilde internet olarak anlayabilir yanlis anlasilmasin iki pc arasinda 10 mb baglantiyi ztn modem saglior yani anlatmak istedigim uzak masaustu ve ag gibi bi olay varken nie buna para verelim? bence gereksiz bi urun

kur radmini yada team vieweri istediğini aktar istediğin dosyaya mudahele et nie uzay mekiği bulmuş gibi davranıyolarki :)))

Yeni birşey değil ki bu. Ad-hoc bağlantı ya da cross kablo ile ile bağla bilgiyarları yap remote desktop ayarlarını kullan çatır çatır. Yeni birşey değil fazla abartılı bir tanıtım olmuş.

yaw yorumları okuyunca güldüm walla, zaten bu atendeki adamların hiç haberi yok bu bağlantı yöntemlerinden, yeni bişey bulduk sanmışlar yazık çaktırmayın. yahu karşınızdakini bu kadar hafife almayın, onlarda biliyo remote desktopı falan. Bu alet eğer tahmin ettiğim gibi çalışıyosa diğer yöntemlere bin basar...

Yani hakkaten bazı yorumlar çokca saf olmuş. Teknoloji devi firmaların farketmediği ama yorum yapan arkadaşımın tahmin ettiği yöntemi kullanan kıytırık ATEN firması olayı çözmüş demek. PES

Cihaza takılan tek bir USB cihaz iki bilgisayar tarafından aynı anda kullanılabilmektedir.

Bilginize.

Pratikte kullanan var mı ? Recep Baltaş arkadaşım ne demek istedin biraz açar mısın ? Atıyorum ''cihaza takılacak bir mouse la her iki pc de aynı anda kullanım söz konusu mu, yani her ikisinde aynı anda tıklamayı ve sürüklemeyi vs. usb portuna takdığımız tek mouse la yapabiliryor muyuz ?

Sen de yorum yaz