INCA IK-269U incelemesi INCA IK-269U: İnce Tasarım

Fiyatına göre sunduğu özelliklerle dikkat çeken bir klavye.

Oynat INCA IK-269U Ofisinizde kullanacağınız ve uygun fiyatlı bir çözüm arıyorsanız Inca'nın klavyesi ihtiyacınızı karşılayacaktır.
Klavyenin kablosunun uzunluğu 130 cm.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
51
  • Sessiz tuş takımı
  • Kısayol tuş sayısı
  • Kısa kablo uzunluğu
Inca'nın oldukça uygun fiyatlı klavyesi aslında çoğumuzun ofislerinde kullanmaya alışık olduğu bir ürün. Gri ve siyah renklerin hâkim olduğu bu ciddi görünüşlü klavye, üzerindeki 16 adet kısayol tuşuyla size hem çalışırken hem de eğlenirken kolaylık sağlıyor. Inca IK-269U kablolu bir ürün. Klavyenin kablosunun uzunluğu 130 cm. Bu uzunluk aslında 2 veya 2,5 metrelik diğer klavye kablolarına göre kısa kalıyor. Ürünün üzerindeki kısayollar üç gruba ayrılmış. Sol taraftaki ve sağ taraftaki beşer adet tuş yaklaştırma, uzaklaştırma, uyku moduna geçiş, hesap makinesi, elektronik postalara erişim gibi işlevlere sahip. Ortadaki altı adet tuş ise film seyrederken ya da müzik dinlerken akışı kontrol edebilmenizin yanısıra ses düzeyini de ayarlayabilmenize yardımcı oluyor. Klavyenin tuşları ne çok sert ne de çok yumuşak basışlı fakat ses çıkartmıyor. Bu sayede çalışırken çevrenizdekileri rahatsız etmiyor ve ofisin gürültüsüne bir katkıda bulunmuyorsunuz. Ayrıca Enter tuşu da küçük tutulmuş. Fakat kullanmaya başladıktan sonra kısa sürede alışabiliyorsunuz. İnceliği ve hafifliği sayesinde kolayca taşınabilen ürün ofis kullanımı için üretilmiş.
Özetle

Ofisinizde kullanacağınız ve uygun fiyatlı bir çözüm arıyorsanız Inca'nın klavyesi ihtiyacınızı karşılayacaktır.

INCA IK-269U Teknik Özellikleri
Ürün Modeli INCA IK-269U
Ürün Türü Klavye
CHIP Online Notu 51
Üretici Inca
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Toplam tuş sayısı 105 adet
Kısayol tuşları 16 adet
Türkçe dil desteği Var
Boyut 460 x 167 x 20 mm
Kablo uzunluğu 130 cm

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu küçük enter'lı duş düzeni artık notbooklarda bile kullanılmıyor.. Kutunun resminede daha alakasız bir resim koymuşlar.

Küçük geri tuşu (backspace) demek istediniz sanırım. Gerçekten kullanımda can sıkıcı oluyor. Ayrıca daha önce tamamen aynı görünümde olan fakat ps/2 bağlantılı Inca klavye almıştım ve malzeme kalitesi çok kötüydü. Gümüş renk kaplama yer yer çıkmıştı. Inca bazı kaliteli ürünleri getiriyor ama sonuçta belli bir markanın değil farklı fason üretimleri getirdiğinden sanırım kalitesiz ürünler çıkıyor.

yo kocaman backspace i war,
adam küçük enter dio sen backspace die tutturmuşsun =)

ince beLLi enter diyeLim =)

Sen de yorum yaz