Program başlangıcında sayfayı belirleme

Outlook'u açtığınızda varsayılan ayar olarak gelen kutusu görüntülenir. Fakat siz olsaydınız, yapılacak işlerinizi ve randevularınızı görüntülemeyi tercih ederdiniz. Öyleyse Outlook'u takvim görünümünde açmayı istiyorsunuz.

Program başlangıcında sayfayı belirleme
CHIP Online

2007 versiyonunda seçenekler altındaki başlangıç klasörü ayarlarını yapmalısınız. "Araçlar | Seçenekler" yolunu izleyerek "Diğer" sekmesine geçin. Buradaki "Gelişmiş Seçenekler"e tıklayın. Açılan pencerede başlangıç klasörü ayarlarını yapabileceksiniz. Buradaki "Göz at" butonuna tıklayın. Ardından istediğiniz klasörü seçin. İşleminizi "Tamam"a tıklayarak sonlandırın. Yapmış olduğunuz yeni ayarlar bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda geçerli olacaktır.

Outlook'un eski versiyonlarında bu değişikliliği yapabilmenin tek yolu, sadece bir başlangıç değişkeni yardımıyla mümkün. Outlook kısa yolunun üzerine sağ tuşa tıklayarak içerik menüsünden "Özellikler"i seçin. "Kısayol" sekmesine geçerek "Hedef" alanına tıklayın. Komut satırının sonuna imlecinizi getirerek bir boşluktan sonra "/selectOutlook:Calendar" yazın. "Uygula"ya ve ardından "Tamam"a tıklayarak işleminizi onaylayın.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir