Selçuk İslamoğlu

Teknoloji ve hayat üzerine...

Outlook.com POP3 Ayarları

Microsoft'un yeni e-posta servisi Outlook.com'u POP3 e-posta olarak kullanmak istiyorsanız...

Microsoft'un yeni e-posta hizmeti Outlook, hotmail'in yerini alıyor. Windows 8 için güzel bir arabirimle gelse de, benim gibi e-posta okuyucularından mahrum olmak istemeyenler için POP3 seçenekleri de sunuyor.

Popüler e-posta okuyucu Outlook 2010'da POP3 ayarları aşağıdaki gibi yapılıyor. Diğer bir çok e-posta alıcısında da ayarlar benzeri şekilde.

Öncelikle Outlook'ta Yeni Hesap açalım. Yeni Hesap seçeneğinde karşımıza gelen ilk ekranda Sunucu ayarlarını ve türlerini el ile yapılandır seçeneğini işaretliyoruz ve İleri düğmesine basıyoruz.Bir sonraki ekranda ise Internet E-posta seçeneğini işaretleyip tekrar ileri düğmesine basın.Asıl gerekli bilgileri bu ekranda gireceğiz. Kullanıcı adı olarak e-postanızın kendisini girmelisiniz.Hesap Türü: POP3
Gelen posta sunucusu: pop-mail.outlook.com(veya pop3.live.com)
Giden posta sunucusu: smtp-mail.outlook.com (veya smtp.live.com)

Ayrıca "Güvenli Parola kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum açılsın" seçeneğinin işaretli olmasından sonra İleri düğmesine basmadan önce Diğer Ayarlar düğmesine basın.Diğer Ayarlar da karşımıza çıkacak ekran öncelikle Giden Sunucusu sekmesine gelin ve Giden Sunucu (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor seçeneğini ve hemen ardından Gelen posta sunucumla aynı ad ayarlarını kullan seçeneklerini işaretleyin. Ekranı kapatmayın.

Aynı ekranda şimdi de Gelişmiş sekmesine gidin.Bu sunucu şifreli bağlantı gerektirir seçeneğini işaretledikten sonra Gelen Posta Sunucusu (POP3) 'ün yanındaki hanenin 995'e dönüştüğünü göreceksiniz. 995 olarak kalsın.

Giden Posta Sunucusu (SMTP) yanındaki haneyi de 25'ten 587'e dönüştürün.

Ayrıca Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan menüsünden TLS'i seçin. Tamam diyerek menüyü kapatın ve İleri diyerek POP3 Outlook.com hesabınızın yapılandırmasını test edin ve güle güle kullanın.

DÜZENLEME (19.9.2013) : Yeni server isimleri eklendi (pop-mail.outlook.com ve smtp-mail.outlook.com)

twitter.com/sislamoglu

SELÇUK İSLAMOĞLU

TAKİP EDİN: SELÇUK İSLAMOĞLU

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-TVTüm Videolar