Davayı kaybeden Samsung, kıs kıs gülüyor!

Samsung'un Apple'a karşı kaybettiği patent davası, Apple'ın hiç de sevmeyeceği bir şeye yol açtı!

samsung, galaxy s3, satış, apple, iphone 5
Zeynel A. Öztürk

Apple'ın Samsung karşısında kazandığı büyük patent zaferi ve sonucunda eline geçecek 1 milyar doların şirkete büyük faydalar sağlayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yayınlanan satış rakamları, Apple'ı üzecek bir tablo ortaya koydu.

Görünüşe bakılırsa Apple'ın davayı kazanması, Samsung'un popüler cebi Galaxy S3'ün satışlarında önemli bir artışa neden olmuş. Öyle ki Galaxy S 3'ün 14-20 Ağustos'daki yüzde 8'lik satış yükselişi, 21-27 Ağustos'ta yüzde 16'ya fırlamış. Dahası, Apple 12 Eylül'de iPhone 5'i tanıttığında S3 satışları yüzde 15 artmış. Yani anlaşılıyor ki Apple'ın iPhone 5'ini beğenmeyip hayal kırıklığına uğrayanlar, hemen bir Galaxy S3 satın almayı tercih etmişler.

Görünüşe bakılırsa davalar, iPhone 5'i bekleyen ve ümitlerini ona bağlayan tüketicinin gözünde Galaxy S3'ü onunla eşdeğer hale getirmiş. Apple CEO'su Tim Cook'un bu durumdan hiç de memnun olmayacağını tahmin etmek güç değil.

Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • ıpone 4s kullanıyorum rezil bi telefon arkadaşların dediği gibi sadece ismi car hatta o bile yok samsunga kesin dönüş yapıyorum ıpone son dönemlerini oynuyor...

  Ziyaretçi
  28 Tem 2013 17:11

 • Hepsi yalan sony atakta

  Ziyaretçi
  13 Eki 2012 01:54

 • demekki son zamanlarda prestij yerine kaliteyi seçenler çoğalmış.

  Ziyaretçi
  12 Eki 2012 13:15

 • parası çok olan süper akıllılar apple alırneden türkiyede bir amerika ya karşılıklıksız birsevgiduyanlarvar sanki amerika onlara birşeyler kazandırıyor bize japonya kore cin daha yakın ...

  Ziyaretçi
  11 Eki 2012 16:42

 • Çevremde çok kişi var iphone 5'in özellikleri belli olunca boşuna beklemişim diyip S3 alan. Tabi sadece işi bilenler. Yoksa "abi ayfon süfer telefon" diyip gidip kazıklanacak da çok kişi çıkar. Çünkü hala iphone'nın bir karizması/artısı olduğunu sanıyorlar :)

  Ziyaretçi
  11 Eki 2012 11:07

Siz de yorumunuzu yazın

EN ÇOK SATANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp'tan beklenen yenilikWhatsApp'ın sesli görüşme özelliği, artık herkese açık! İşte onu kullanmak için yapmanız gerekenler.

Selfie çubuklarına yeni yasakSelfie çubuklarına gelen yasaklar hız kazandı. İşte selfie çılgınlığına dur diyen yeni yasak...

Battlefield için ilk açıklamaEA, Battlefield Hardline'da ortaya çıkan ilginç yükleme sorunu hakkında açıklama yaptı!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar