En hızlı tarayıcı bu testte belli oldu!

Dev test sitesi, tarayıcıları çok kapsamlı bir testte yarıştırdı, ortaya bu sonuç çıktı!

Zeynel A. Öztürk
Web tarayıcılarını kapsamlı bir hız testine tabi tutan Tom's Hardware, bu testin sonuçlarını yayınladı. Chrome 16, Firefox 9, Internet Explorer 9, Opera 11 ve Safari 5'in karşı karşıya geldiği testler 11 inç, 1.8GHz Intel Core i7 işlemcili, OS X Lion ve Windows 7 Ultimate 64-bit (Boot Camp ile) özelliklerine sahip bir MacBook Air üzerinde gerçekleştirilmiş.

Oldukça detaylı olan test sonuçlarında rutin etkinlikler, başlangıç süreleri, önbellekli ve önbelleksiz sayfa yükleme, Java, Silverlight, Flash ve HTML5 gibi birçok kriter göz önünde bulundurulmuş.

Testin kazananları ise Windows 7 üzerinde Firefox 9 olmuş (Safari sonuncu). OS X'in galibi ise Safari 5. OS X'in sonuncusu ise Firefox olarak göze çarpıyor. 18 sayfalık test sonuçlarını yakından incelemek istiyorsanız, ilgili Tom's Hardware sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • Tartışmasız en hızlı tarayıcı Comodo Dragon.2.Opera.3.Google chrome.

  Ziyaretçi
  29 Haz 2013 23:58

 • tabiikide chrome

  Ziyaretçi
  10 Nis 2013 17:17

 • gercekten de mozilla çok hızlı arkadaşlar chrome un görüntüsü va teması iyi olabilir ama youtube bi video izlediğimde hep tıkanıyordu bi de firefox dan açayım dedim cidden jet gibi öneririm...

  Ziyaretçi
  14 Kas 2012 20:37

 • Bakın ilk birinci zahten 1.firox 2.opera 3.google chorme 4.internet explore 5.ise safari ama aralardan hepsinden hızlı olan opera yalnmı doğru hemen açılır duruma gelior ne yapsanız kaydeden tarayıcı

  Ziyaretçi
  03 Tem 2012 16:38

 • BENCE EN HIZLISI CHORME

  Ziyaretçi
  26 Haz 2012 13:09

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sevilen hizmet iPhone'da!Google'ın Android'deki bu özel hizmetine artık iOS kullanıcıları da ulaşabiliyor!

Android'e Flash ekliyoruz!Gıcır gıcır Android'li cebinizde Flash'lı siteleri açmanız şartsa, işte izlemeniz gereken adımlar!

Kafa karıştıran hamle!Samsung, LG ve fazlası yeni giyilebilir ürünlerini tanıtırken bu dev isim, şimdiden pes mi ediyor?

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar