Windows 8 Pro lisans fiyatları belli oldu

Windows 8'in uzun zamandır merak edilen fiyatları sonunda belli oldu. Ama kısmen...

Microsoft Licensing Advisor sitesine göre, firmalar için toplu alımlarda lisans ücreti şimdiden belli. Gerçekten Windows 8 Pro'yu lisans programının parçası olarak alabiliyorsunuz.

Lisans programı olarak "Microsoft Open License program" ve organizasyon tipi olarak "Corporate" seçeneğini seçip, ürün olarak "Windows  8 Pro" ve "Sadece Lisans (License only)" işaretlediğinizde önünüze gelecek fiyat 188 ABD doları.

Aynı sitede ayrıca Windows Server 2012 Datacenter için toplu lisanslama fiyatı 4810 dolar, Server 2012 Standard için 833 dolar şeklinde görülebiliyor.

Burada önemli notumuzu düşmemiz gerek, bu fiyat son kullanıcı fiyatları değil; son kullanıcılar için Pro olmayan sürümün 100 doların altında olacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca Microsoft'un kampanyası ile her Windows kullanıcısı Türkiye'de 79 TL'ye Windows'unu Windows 8'e yükseltebilecek ve PC'lerini önemli markalardan Haziran 2012'den sonra alanlar için daha ucuz 15 dolarlık bir güncelleme ile Windows 8'i edinebilecekler.

Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • ben şu anda windows 8 single language kullanıyorum denildiği gibi değil bence başlat menüsü ve programlar kolayca bulunacak yerlerde denetim masasıda aynı şekilde biraz kurcalamak gerekiyor o kadar sistem hatası ben rastlamadım kullandığım yasal olayan birtakım programı virtual box ile sanal xp yükleyerek hallettim.win 8 pronun bana göre çok farkı yok yeni bilgisayar ile verilen sürüm bu..ama call of duty ve fary cr3 çok rahat kuruldu ve sıkıntısız oynuyorum

  Ziyaretçi
  14 Oca 2013 17:15

 • ben win xp kullanıcısıyım acaba win 8 uygun bir fiyat varmı yoksa psye geççem

  Ziyaretçi
  21 Ara 2012 12:50

 • win 8 yeni aldığım samsung bilgisayrala geldi kurulumunu yaptım 1 hafta kullandım.Bilgisayar donanımına uygun.Ancak sürekli internet bağlanma hataları vermeye başladı.ağırlaştı.başlat menüsü internette bulabileceğiniz basit programlarla oluşturuluyor masaüstünü metrosuz kullanabilirsiniz.Basit işlemlerle bunlar hallediliyor ancak mesele sistemin tuhaf bir şekilde hdd yapısını değiştirmesi.win 7 yükledim recover bölümü gitti.yeniden oluşturdum önceden almış olduğum yedeği yükleyeyim dedim olmadı.samsung servisi aradım.o şekilde imkansız yükleyemezsiniz.Microsoft kopyalamaya karşı bu engellemey koymuş falan filan dediler.tekrar para istediler. lisanslı win 7 niz vasa sahip çıkın.Bi dnya para verdik sistemdende olduk.cd si dvd si yok recovr gittimi yedeğinde olsa olmuyor.recoveri oluşturdum bu sefer microsoftun halt etmesi neticesinde yedeğide kabul etmiyor.Siz siz olun çok heveslenmeyin.bileydim win 7 li bir blg alırdım...

  Ziyaretçi
  12 Ara 2012 19:20

 • çok iyi bir kampanya, ben win7 den win8 pro'ya yükselttim. 75 tl fiyatı.

  Ziyaretçi
  05 Kas 2012 10:45

 • @05 Kas 2012 10:45 Ben aldım Windows 8 pro 129 tl ye gerçekten çok iyi yanında 32 bit ve 64 bit DVD si yanında açılış 8 saniye gerçekten DVD yi biostan boot edin ondan sonra c sistemi biçimlendirin ve kurun üzerine herhangi bir işletim sistemi kurmanıza gerek yok yani üzerinde Windows 7 olucak sonra Windows 8 i kurucaksın o yok 129 tl olanında direkt kur hem rahat hem güzel ben memnunum herkese tavsiye edebilirim.

  Ziyaretçi
  10 Kas 2012 17:31

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

USB'den şarj nasıl çalışıyor?Cihazlarımız USB portundan nasıl şarj oluyor, yanlış portu kullanmak onları "patlatabilir" mi?

Ve Sony, fişi çekti!Sony'nin PlayStation markasıyla başarısız olduğu ender hizmetlerden biri resmi olarak tarihe karıştı

Ucuz PC'ye Braswell dopingi!Intel'in yeni giriş seviyesi Braswell işlemcileri, ucu bilgisayarların önünü açıyor!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar