Ercan Uğurlu

The Nioh Collection İnceleme

DualSense’i Kırdıracak Oyun: The Nioh Collection İncelemesi

PlayStation 5'in çıkışı ile beraber souls-like oyunlarını sevenler için heyecan da tazelendi. Demon's Souls'un 11 yılın ardından yenilenerek yeniden oyunculara sunulması ve şimdi gelen Nioh Collection, refleksleri kaşınan ve zoru seven konsol oyuncularını bir süre daha oyalayacak. Souls-like türünde bir sonraki durağımız hangi ter döktürmeyi seven oyun olacak bekleyip göreceğiz, ancak şimdi gelin The Nioh Collection, PlayStation 5 oyuncularına ne sunuyor buna bakalım.

Evet, The Nioh Collection, PlayStation 5'e özel olarak geldi. Nioh ve Nioh 2 oyunları da ilk etapta PlayStation 4 konsoluna özel olarak çıkmış, ancak sonradan PC için de sunulmuştu. The Nioh Collection sadece PS5'e özel olurken, Nioh 2: The Complete Edition ise PC'de de boy gösteriyor. The Nioh Collection'ın farkı, içinde hem Nioh hem Nioh 2 oyunlarının Remastered sürümlerini, tüm eklentilerini ve genişletme paketlerini bulunduruyor olması. Yani içerik tarafında bir hayli zengin. Böylece Nioh serisini daha önce hiç oynamadıysanız, bu harika bir fırsat.

Öte yandan Nioh serisine yabancı olan oyuncuları ilk baştan uyaralım: Bu oyun zor arkadaşlar. Gerçekten zor. Fakat bunun karşılığında şahane bir hikaye örgüsü, güçlü bir atmosfer ve keyif dolu saatler vadettiği de açık.

Şimdi kısaca her 2 oyunun da konusundan bahsedelim. Ancak tabii ki her 2 oyunun da aynı temayı paylaştığı ve bizleri Sengoku dönemi Japonyasına ve acımasız boss savaşlarıyla dolu destansı ölüm arenalarına davet ettiği aşikar.

Ana sayfada incelemeyi kaçırdıysanız doğrudan bu linke tıklayarak hemen ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz