Uğruna servet harcanan 10 oyun...1. Grand Theft Auto IV: 100 milyon dolar

10 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

pahalı ve bir o kadar da gereksiz, çok büyütülen bir oyun.biz taaa gta 1 gta 2 zamanlarını biliriz.ne zaman gta 3 e geçildi, o zamandan iğrenmeye başladım.

Grand Theft Auto IV 10 numara :)

Ne kadar zaman oldu, halâ oynayamadım şunu. Bilgisayarı yenilesem iyi olacak ama, pırıl pırıl makinayı hurdaya ayırmak zor geliyor...

Gta güzel oyun aslında ama şu Gta 4 ten sonra cıvıklaşmaya başladı oyun hayırlısı

Crysis ve God of war 3?

god of war ve fifa ?

yanlış liste oysa diablo 3 için blizzard'ın şimdiden milyon doların üstünde harcama yaptığı veya ayrıldığı yazılmıştı. Ayrıca COD Modern warfare 1 125 milyon dolardan fazla harcama ile çıkıp yarım milyar dolar ciro vermişti mw2 ise 750 milyon dolar karı geçti starcraft 2 200 milyon avroluk bütçe ile rakipsiz hatta yalan yanlış bir liste bence bu

god of war her listede 10/10 puan alan bi oyun
diablo 3 , world of warcraft ve starcraft 2 nin crysis ve left 4 dead in olmaması şaşırtıcı doğrusu

arkadaslar kusura bakmayın ama hepinizin bir nebze oyun mantıgı son cikan oyunlar!!! pahalıdır mantıgıyla işliyor heralde mw2 yada god3 tamamen tasarım agirlikli oyunlar elbette fiyat ve maliyetleri yüksektir ama gta gibi bir oyun real aktivasyonlar gerektiriyor. En basitinden adamlar kamerayı ellerine alip şehirde gezip tek tek çekiyorlar bunla o ayni şey mi ? ikincisi bir arkadas wow demiş blizzard ın tüm oyunlarının aşıgıyım diyebilirim. Onun sahip olmadigi sevdigim tek cod vardı onuda satın aldılar zaten ama şirket ismini birleştirmediler. Şimdi tekrar wow a dönmek istersek wow un 11 milyon insana hizmet verdigini ve bu hizmeti saglayan oyun yapimcisi sayısının sadece "65" kişi oldugunu biliyormuydunuz? sizce bu ne kadar bir maaliyet isteyebilir? hepsinin maaşi 20000 dolar olsa 20000*65 = 1,300,000 dolar yapar yillik ki 20k dolar olamaz hak verirsiniz ki=) neymiş maaliyeti fazla deilmiş sanirsam? maaliyette etken unsurların cogu genelde telif hakliri gibi etkenlerdir ve reklam etc. bunların hepsi maaliyet olarak geçer çünkü siz satişa başlamadan harcadiginiz para bunlarıda kapsar. Teşekkürler.

gta 5, fifa ??

Sen de yorum yaz

1. Grand Theft Auto IV: 100 milyon dolar

Geliştirilmesi 3,5 seneyi bulan ve bu aşamada 1000 kişiden faydalanan Grand Theft Auto 4'ün ortaya çıkışı oldukça zahmetli oldu. GTA serisinin bu oyununda çalan yüzlerce müziğin telif hakkı için 2000'i aşkın kişiyle görüşülmesi, NewYork şehrinin caddelerindeki trafiğin kameralarla kayıt altına alınması ve oyuna uyarlanması gibi birçok işlem, oyunun maliyetini artırdı. GTA 4'ün toplamda yapımcısına maliyeti ise 100 milyon dolar oldu. GTA 4, bu rakamla birlikte bugüne kadar yapılan en pahalı oyun olma ünvanını da elde etmiş oldu.