Artı işareti nasıl yapılır? (+) Klavyede artı işareti yapma yolları

Artı işareti nasıl yapılır? (+) Klavyede artı tuşu yoksa artı işareti kısayolu nedir? İşte bilgisayar klavyesinde artı işareti yapma yolları...

Artı işareti nasıl yapılır? (+)

Matematik sembolleri, günlük hayatta ve iş dünyasında sıklıkla kullanılır. Sembollerin taşıdığı anlamlar farklı olduğu için kullanım amaçları da farklılık gösterir. Kullanımı en yaygın sembollerden biri olan artı işareti; sağlık, matematik ve finans gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Peki, klavyede artı işareti nasıl yapılır? İşte klavyede artı işareti yapma yolları...

Artı İşareti Nedir? (+)

Genel olarak benzer anlamlar ifade eden artı sembolünün diğer ismi toplama işareti olarak bilinir. Adından anlaşılacağı gibi toplamayı ve birleştirmeyi simgeler. Matematikte pozitif olarak bilinen bu ifade önünde olduğu sayılara pozitif değer katar. Ayrıca önünde artı işareti olmayan sayılarda pozitif olarak kabul edilir.

Matematikte kullanılan pozitiflik anlamı sağlık ve kimya alanlarında da kullanılır. Bir testin sonucunun pozitif olduğunu belirtmek için artı işareti tercih edilir. Toplama işaretinin kullanıldığı alanlardan biri olan programlama dünyasında verileri birleştirmek için artı komutu verilir.

Klavyede Artı İşareti (+)

Pratik bir şekilde çeşitli anlamlar sunan artı işaretini bilgisayar üzerinde kullanılır. Bilgisayarda toplama işaretini oluşturmak oldukça basit ve pratiktir.

Klavye tasarımına göre tek veya ikili tuş kombinasyonları kullanarak çeşitli bilgisayar programlarında artı sembolü yazılır. Ofis programları, kod yazılımı ve çeşitli uygulama komutları için kullanılan ifadeyi oluşturmak için klavye üzerindeki tuş kombinasyonlarına ihtiyaç duyulur. Standart tuş kombinasyonları farklı marka klavyelerde aynıdır. Öğrenilen kombinasyonları farklı cihazlarda kullanabilirsiniz.

Artı İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyeler, model tasarımlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Bazı klavye modellerinde toplama işareti için tek bir tuş kullanılır. Tuş üzerinde bulunan sembolü inceleyerek tek seferde yazabilirsiniz. Klavyelerin sağ kısımdaki ''+'' sembolü bulunan tuş pratik bir şekilde ifadenin yazılmasını sağlar. Küçük klavyeler ve rakam tuşları bulunmayan klavye çeşitlerinde ise tuş kombinasyonları kullanarak artı ifadesi yazılır.

artı işareti

Klavyede bulunan Shift tuşu ve üzerinde ''+'' sembolü olan tuşa aynı basarak kombinasyon gerçekleştirilir. Ayrıca, ekran klavyesi üzerinden aynı tuş kombinasyonlarını kullanarak ''+'' ifadesini yazabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları