Turkish Keyboard

Türkçe karakterleri kolayca yazabileceğiniz çok başarılı bir Türkçe klavye.

Turkish Keyboard

Taypo Türkçe Klavye, Android tabanlı telefonlar için hazırlanmış, Türkçe karakterleri tek ekranda görüp kullanabileceğiniz dokunmatik bir klavye uygulamasıdır.

Kurulum tamamlandıktan sonra telefonunuzun Ayarlarından "Locale&Text" (Bölge&Metin) menüsüne girip, Türkçe kalvyeyi etkinleştirin. Daha sonra her hangi bir metin alanına uzun basarak "Select input method" (Giriş yöntemi) menüsü göstermemiz ve burdan "Turkish Keyboard" seçeneğini işaretlememiz gerekiyor.

Programda şimdilik 2 ayar bulunuyor. Tuş sesleri ve tuş titremesi. Bu ayarlara ya "Locale&Text" (Bölge&Metin) altından yada klavye açıkken sol alt köşedeki küçük klavye ikonuna basılı tutarak ulaşabilirsiniz.

Özellikler

- Türkçe Q ve F düzeni, Standart İngilizce Düzeni ve bu düzenler arasında hızlı geçiş imkanı
- Şık tasarlanmış tema
- Normal mod dışında e-posta, web adresi ve telefon numarası girişleri için özelleştirilmiş tuş dağılımı
- Sesli yada titreşimli tuş geribildirimi
- Otomatik büyük/küçük harf seçimi
- Tüm yerellerde çalışır. Menüler Türkçe, İngilizce ve Çince dillerinde görünebilir.
- Desire ve Nexus One gibi yüksek çözünürlüklü telefonlarla uyumluluk

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Gerçekten çok başarılı bir uygulama ama tek dert ettiğim konu şu; Sonuç olarak bir klavye uygulaması. Tüm tuş vuruşlarını kaydedip internet bağlantısı aracılığı ile başka bir sunucuya gönderme olanağı var mı? Sonuç olarak günümüzde mobil bağlantı ve mobil bankacılık uygulamaları gibi faktörler var. Bütün bilgilerimizin sızdırılması söz konusu

Sadece titreşim izni istiyor. İnternet bağlantısı izni istemediği için güvenilir diyebiliriz. Çünkü bilgiyi toplasa da başka bir yere iletemez.

Sonuçta türkçe karekterleri kullanabiliyoruz, güzel uygulama

Sen de yorum yaz