2 işletim sistemi bir arada tablet PC!

Dev donanım üreticisi de tablet PC pazarına giriyor; hem de çift işletim sistemli modeliyle...

  • Gökay Özbudak
2 işletim sistemi bir arada tablet PC!
Aynı çatı altında olacaklar...

Tayvanlı donanım üreticisi Gigabyte Technology de tablet piyasasına girmeye hazırlanıyor. Piyasaya çıkması için hazırlanan tabletlerin bir tanesinin çift işletim sistemi seçeneği de dikkati çekiyor.

Temmuz ayında çıkacak olan ilk Gigabyte tabletler iki seçenekle tüketicinin karşısına çıkacak, 7 inç ve 10 inç. Büyük ekrana sahip olan model Android Honeycomb 3.0 işletim sistemini kullanacakken daha küçük olanı Android 2.2 ile çalışacak.

Ekim ayında çıkacak olan diğer bir Gigabyte tabletin özelliği ise Android ve Windows işletim sistemi seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak olması. Tablet açılırken seçilebilecek olan iki işletim sistemiyle firma, hem normal internet kullanıcılarını hem de Office gibi uygulamaları kullanmak isteyecek iş adamlarını hedefliyor.

Gigabyte'ın tabletlerinin de oldukça makul bir fiyatla çıkabileceğini söyleyebiliriz, yetkililer tabletlerin 400 doları geçmeyeceğini söylüyor. Ayrıca firmanın hedefleri arasında 2012'nin son çeyreğinde çıkması planlanan bir Windows 8 tablet de bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

tablet içi adroid 2.2 uygun değil, windows hiç uygun değil. çıkacak olan adroid 3.0 kullanmaları daha makul olur

Asus, acer, samsung ve gigabyte'ın win 8 li aletleri önemli, win 7 ağır, honeycomb büyük nexus s , geçiniz.

bahsettiği alet çinlilerin şu an sattığı bir şey zaten. atom işlemcisi var çünkü win7 arm desteklemiyor. ancak android x86 destekliyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play