2012'nin cep bombaları!

2012'de çıkması beklenen, hakkında en çok konuşulan 15 cep bombasını bir araya getirdik!

  • Zeynel A. Öztürk

2012'de tanıtılması beklenen iPhone 5, Samsung Galaxy S III, HTC Edge gibi cepler hakkında sayısız dedikodu yapılıyor. 2012'nin en önemli ceplerinin ortaya çıkacağı Mobil Dünya Kongresi'nin başlamasına ise sayılı günler kaldı.

Bu sene Apple'ın yenilenmiş bir iPhone 5 ile karşımıza çıkacağına neredeyse kesin gözüyle bakabiliriz. Samsung'un Android amiral gemisi Galaxy S III için de benzer şeyleri söylemek mümkün. HTC ise 4 çekirdekli bir cep olan HTC Edge'i tanıtmaya hazırlanıyor. Son zamanlarda dedikodusu en çok yapılan 15 cebi ve bu ceplerin gerçeğe dönüşme olasılıklarını bir araya getirdik. İşte hakkında en çok konuşulan cepler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

iPhone 5 %99? Apple düşkünlerinin tamamı 4S'e sahip olmadan 5 hayatta çıkmaz!

iPhone 5 %99? Apple düşkünlerinin tamamı 4S'e sahip olmadan 5 hayatta çıkmaz!
---------------------------------
Dediğin gibi olsa bugün hala 3 gs modelini satmazlar. Diğerleri ı5 modelinden ebatça büyük hızda yavaş(grafik işlemede, 7 kat hızlı s2 modelinden,) aradaki fark kapanmadan ı5 i sürmezler bence.Kimse ı5 çıkacak diye bence ümitlenmesin.Hızda ı4s i yakalıyacaz diye ebatta sınır tanımaz hale geldi rakipleri ve hala daha yavaşlar.Arka planda program çalışırken testler tekrarlansa 512 mb ramli 1ghz hızında ki ı4s donanımca kendinden üstün rakiplerini geçicektir. İ5 in tanıtılması süpriz olur bence.Bi kaç sene sonra hızda yakalandığında yada rakipleri yanaştığında piyasaya sürerler...

Evet arkadaşlar, bugün hepinizin gözü gibi baktığı akıllı telefonlarınızı ve laptoplarınızı güvenlik altına alacak bir proje gönderiyorum.

Projenin ismi:Tasma.

Çoğumuz o kadar stresliyiz ki dalgınlık hayatımızın bir parçası haline geldi. Artık insanlar neredeyse kendilerini bile bir yerlerde unutacak hale geldiler.

Binlerce Lira verip aldığınız laptoplarınızı ve akıllı cep telefonlarınızı artık hiçbir yerde unutmayacaksınız.

Benim sistemimin çalışma esası şu: Cep telefonunuz veya laptopınız ile aranızdaki mesafeye duyarlı, cep telefonunuz veya laptopınız ile radyo sinyalleri ile iletişim kuran bir mini cihazı saatinizin kordonuna veya elbisenize iliştiriyorsunuz. Örneğin cep telefonunuzdan 3 metre uzaklaştığınızda cihaz alarm veriyor ve telefon parolalı kullanım moduna geçiyor. Telefonunuza tekrar yaklaştığınızda telefon bunu algılıyor ve parola korumasını kaldırıyor. Aynı sistemi laptoplar için de kullanmayı düşünüyorum. Bu telefon ile beraber çalışan bu mini cihaz bir saate veya bir yüzüğe veya bir kolyeye de entegre edilebilir. Cihaz minik bir saat pili ile çalışıyor. Cep telefonu kapalı bile olsa sistem devredışı kalmıyor. Telefonunuzun şarjı bile bitse, telefon bu sistem için hep bir miktar enerjiyi saklıyor.

Artık ne laptopınızı ne smart phone'unuzu kesinlikle hiçbir yerde unutmayacaksınız.

Hemen hayata geçirilebilecek bir sistem. Ayrıca benim sistemim sayesinde cep telefonu, tablet veya laptop firmaları kendi saat, yüzük, kolye gibi takılarını da insanlara sunabilecekler. Bir iPhone aldığınız zaman bir iPhone yüzüğü, kolyesi veya saati de alabileceksiniz...

cleverman keske acıklamasaydın yarin teknolojini yabancılar baska sekilde bize satarlar :)

Sen de yorum yaz