2017 Porsche Macan GTS tanıtıldı...

Porsche Macan GTS, Tokyo Motor Show'a damgasını vurdu... İşte Prosche'nin yeni canavarı!

  • Levent Öztürk
Tokyo Motor Show'da 2017 Macan GTS şovu...

Tokyo Motor Show'da tanıtılan 2017 Porsche Macan GTS, Porsche'nin ürettiği her araca GTS markasını ekleme akımının son üyesi. Temel olarak GTS paketi iki konuya odaklanmakta: Küçük performans ayarları ve agresif bir estetik güncelleme. Mecan GTS, Macan S ile aynı 3 litre çift turbocharge altı silindirli motoru kullanıyor ancak güç çıkışı 360 beygir gücüne ve 369 torka yükseltilmiş durumda. Yedi hızlı çift debriyaj ve dört çekerli sürüşe sahip olan Macan GTS, 100 km hıza 4.8 saniyede ulaşabiliyor.

Macan GTS, Porche'nin hava süspansiyonunu kullanıyor ancak araç yüksekliği Macan Turbo'dan 10 milimetre daha alçak. Bütün bu metal kütlesini durdurmak için frenler de geliştirilmiş durumda.

Dış estetik güçlendirmeler, karartılmış veya genel olarak koyu renkli öğelerden oluşmuş. Cam kaplamaları artık siyah ve yan kapılarda da mat siyah bölümler yer alıyor. Macan GTS'in jantları pürüzsüz siyaha boyanmış ve farlar da standart modellere göre daha koyu.

Aracın iç kısmında ise kırmızı ve siyah teması dikkat çekiyor. Derinin kullanılmadığı panel noktalarında Alcantara süet bulunmakta. GTS logolarına sahip standart spor koltuklar, bu temayı bir ileri noktaya taşıyor.

Ancak 67.200 dolarlık fiyat etiketine rağmen, Macan GTS kendisinden bekleyeceğiniz bütün teknolojilere sahip değil. Navigasyonun yanı sıra, Apple CarPlay bağlantısını içeren Porsche Connect seçenek olarak kalmaya devam etmiş. Ayrıca aracı satın alanlar, 4G LTE bağlantıya sahip olmayı da tercih edebiliyorlar ancak bu seçenek, ancak Navigasyon sistemini de almayı seçerseniz mümkün oluyor.

2017 Porsche Macan GTS, ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya için önümüzdeki yıl sunulacak ancak siparişler şimdiden açılmış durumda. İlk 2016 dağıtımları Birleşik Krallık ve Avustralya'da Ocak ayında ve ABD'de Mart ayında başlayacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bu devirde halen fosil yakıtlı araç almak ? Geleceğiniz ve sevdiklerinizin geleceği umurunuzda değilse gayet güzel...

@30 Ekim 2015 22:43 Duyarlı olmanıza saygı duydum fakat tüm Dünya'da otomotiv sanayii'nin açmazı işte burda yatıyor. Sektörde milyonlarca işgücü ve istihdam sorununun da çevre duyarlılığı ile atbaşı gitmesi gerekiyor. Porsche Macan GTS için Leipzig'de yeni 50 bin kişilik istihdam yaratıldı. Tüketici duyarlılığı oluşmadıkça, Hybrid, Elektrikli, doğa dostu otomobiller ancak şehir otomobili varyantları ile sınırlı kalmaya devam edecektir.

@30 Ekim 2015 22:43 Sözde gelişmiş ülkeler ellerindeki petrolü bitirmeden alternatif yakıtların önünü açmayacaklar. Tabii önce dünyanın sonunu getirmezlerse.. Güneş enerjisi ve farklı yakıt türevleri ile yapılan araştırmaların cılız kalmasını bir şekilde başarıyorlar.

@abdeg33 İki yorum da gayet güzel fakat gördüğünüz gibi o kadar geleceğini düşünmeye ve bu büyük şirketlerin sırtına semer vurmasına alışmış olanlar var ki bu yorumlara hemen eksi oy geliyor.

Sipariş ettim 2 tane

Porsche'in Cayenne'den sonra bu segmentte en iddealı modeli Macan S Diesel, İsveç'in Elch testinden hiç iyi sonuç alamamıştı. Özellikle parkurda ani sağa veya sola manevralarda ön frenler sınıfta kalmıştı. Yeni Porsche Macan GTS'de frenler iyileştirilmiş. Mükemmel estetiğinin yanında bel altından aşağıda krom yerine mat siyahla yetinilmiş. LED farlar için ekstra eller cebe sokulmalı. Sonuç: Harikulade bir teknoloji kültürle donatılmış Alman mühendislik harikası. Ayda 1 TL biriktiriyorum alacağım

Bende de bir bisiklet var 10 senelik.Hem fiyat performans oranı bunun on katı, hem çevreye duyarlı hem de bundan bin kat ucuz :) (On senede yukarıdaki hurda olur ama benimki halen çalışmaya devam edecktir)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play