3 Boyutlu: Çoklu dokunmatik LG KM900 Arena

Artık dedikodu değil: LG, 3 boyutlu arabirim sunan dokunmatik cep telefonu ile çok iddalı geliyor...

  • Halil Mollaoğlu
MWC: Çoklu dokunmatik LG KM900 Arena
LG KM900: Yeni dokunmatik arabirim.

Geçen günlerde LG'nin "Arena" kod adınki cep telefonuyla ilgili dedikodular çıkmıştı. Şimdiyse resmileşti: Cep telefonu Mobile World Congress etkinliğinde tanıtılacak.

LG Electronics yaptığı basın açıklamasında özellikle "3D S-Class kullanıcı arabirimini" ön plana çıkarıyor. Bu arayüzün sezgisel ve dinamik bir biçimde kullanılabileceğini iddia ediyor. Cihazın başlangıç ekranı dört küp kenarına bölünmüş şekilde. Ayrıca bu kullanıcı arabirimi aynı Apple iPhone'da olduğu gibi çoklu dokunmatik, yani birden çok parmakla aynı anda yönetilebiliyor. Bunun dışında LG KM900'ün DivX formatında yüksek çözünürlüklü videoları oynatabilme ve bu tip videoları çekebilme kabiliyeti var. Donanım listesinde bir GPS alıcı, WLAN, HSDPA (Phase III) da yer alıyor. LG Electronics diğer detayları bu hafta Barselona'da gerçekleşecek MWC etkinliğinde açıklayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

olursa çok muhteşem bişe olacağı kesin...

3 boyutludan kastıız ne yani bilgisayar oyunları gibi düz ekranda derinlik hissimi yoksa hologram gibi gerçek dünyada 3 boyutlu bir ışık cismi mi?

lg ilklerin telefonu olmaya devam ediyor...

iphone a ne kadar da çok benziyor öyle =) hehe

zaten dünyanın ilk dokunmatik ekranlı telefonuda LG idi, yine LG den ilk ler devam ediyor bu korelilerinde japonlardan eksik bir yanı olmadığının en büyük göstergesi bence

Gerçekten çok güzel bir telefon olmuş.

Arkadaşlar bunların hepsi boş 1 ay sonra düzenlenecek olan meslek liseleri arası yetenek ve beceri yarışmasında 3 lise öğrencisinin yaptıkları dokunmatik ekranlı bir cihaz bunların hepsini yıkıp geçirecek boşuna bunlara para vermeyin.

ipohne benim bildiğim kadarıyla zaten lg den aldı o meşhur şu an piyasalardaki ünlü telefonun kullanım haklarıyla birlikte lg ye haksızlık etmeyin

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play