5300 yıllık mumyada HD gezinti sunan site

5300 yıl önce ölen taş devri savaşçısının günümüze kadar gelen kalıntısı işte bu sitede emrinizde...

  • Ümit Öncel

Yukarıdaki görüntü bundan tam 5300 yıl öncesine ait bir taş devri savaşçısının bedenine işlenmiş dövmenin mor ötesi ışınlarla elde edilmiş görüntüsü.

Bu taş devri kalıntısı, İtalya - Avusturya sınırındaki Alp dağlarında turistler tarafından bulundu. Bedeni inceleyen bilim adamları, bundan 5300 yıl önce dağlarda donmuş olduğunu keşfettiler. Üstelik donmuş bedenin üzerindeki yumuşak doku binlerce yıldır bozulmadan kalmayı başarmış durumda. Beden üzerindeki incelemelerini sürdüren bilim adamları bu sırada 12 farklı açıdan 150 binden fazla yüksek çözünülürlüklü fotoğraf da çektiler. Bu fotoğrafların arasında mor ötesi ve üç boyutlu fotoğraflar da bulunuyor. Ardından bu fotoğrafları bir web sitesine yükleyerek Google Maps benzeri bir yöntemle, bedenin en ince detayına kadar zum yapabileceğiniz hale getirdiler.

Eğer siz de 5300 yıl öncesine ait bir taş devri savaşçısının kalıntılarını incelemek isterseniz, buraya tıklamanız yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bizim süleyman bu ya.

Hakkaten bu işi en iyi mısırlılar yapıyor arkadaş. Şimdi mumlayamayla ilgini konu açılmışken.

5300 yıl öncesi taş devri olurmu, taş devri dedikleri belki 30 bin 40 bin yıl öncesi, Milattan önce 2000-3000 lerde mısırda firavunlar vardı, taş devrinde insanlarda konuşma bile yoktu, tarihleri yanlış veriyorlar.

gercek olabilirmi???

net bağlantı tarayıcınız ie 6 ise açmıyor arkadaşlar yardımı dokunur diye belirtmek istedim.

Eğer siz de 5300 yıl öncesine ait bir taş devri savaşçısının kalıntılarını incelemek isterseniz, buraya tıklamanız yeterli.
>Burdan birşey çıkmıyor<

Bende kendimi mumyalatmak isitoyorum yada kutuplara atsınlar cesedimi(kutuplar kalırsa tabii) 5000yıl sonra ilkel insan olarak incelesinler gerci ömrümüz yeterse nm den sonra pm gormus adam olacagız ama onların ilkel olarak nitelendireceklerine eminim :)

adamdaki o garip işaretler ne olaki? 3 tane kalın çizgi...acaba üstünde ne vardı? o an ne düşünüyordu 5000 sene önceki ortam nasıldı acaba?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play