ABD'nin 1 numarası o!

Ne iPhone, ne de Symbian ve Nokia... İşte ABD'nin cep pazarını alt üst eden sürpriz isim...

  • Ali Güngör

Google'ın mobil işletim sistemi Android inanılmaz bir başarıya imza attı. Şu anda Canalys araştırmasına göre Amerikan akıllı cep telefonu pazarının 1 numarası Android.

Google ABD'de yüzde 34, RIM yüzde 32, Apple yüzde 21.7 paya sahip. Ardarda çıkan sürümler ile gelişen Android şu an önemli bir sürüm olan 3.0'a doğru ilerliyor.

Günlük satışlarını da adım adım 65.000'lerden 100.000'lere hatta 150.000'lere çıkartan Android; HTC Hero, Motorola Droid, HTC Droid Incredible, HTC EVO 4G, Motorola Droid X gibi üst sınıf telefonlarla hızla yayıldı. Google'ın akıllı cep telefonu işletim sistemi pazarındaki büyümesi yüzde 886 olarak hesaplanıyor.

Microsoft'un Windows ile masaüstü bilgisayarlarda yakaladığı başarıya benzetilen bu yükseliş aralıksız sürüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bada'ya nolack peki? Samsung Wave elimizdemi patladı.

Başlıklar uzun zamandır can sıkacak derece de abartı bilmiyorum çoğu insana çekici geliyor mudur ama halihazırda varolan takipçilerinizi soğutuyosunuz.

Hakediyor insanlar özgülük istiyor kısıtlanmak değil : )

abicim benim kafam mi basmiyo yoksa chip neden boyle yapiyo, android, isletim sistemi degilmi? android i bence sadece windows ile kiyaslamak lazim cunku her markada kullanilabilir, ama iphone oylemi yada digerleri, adam iphone u yapmis, isletim sitemide sadece o telefonda calisiyo, nasil bi kiyas yapiyosunuz anlamiyorum helal olsun yani

Açık kaynağın önlenemez yükselişi.....

Türkiye'de Android Market sorunu olmasa burada da patlayacak ama sansürcü zihniyet sayesinde Google, Türkiye'de Android Market'i açmıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play