İncelik, tasarım ve güç: Acer Aspire Timeline

Çok ince ve en hafif laptop Acer Aspire Timeline, bu inceliğini performans ile bir araya getiriyor.

%66 daha fazla enerji tasarrufu

%66 daha fazla enerji tasarrufu

Enerji verimliliğini en yüksek seviyede değerlendiren yeni seri Aspire Timeline, çevre dostu bir teknoloji sunuyor. Aspire Timeline Serisi, Energy Star 5.0 standartlarına uygun olan teknolojiyi sunuyor.

Acer Aspire Timeline serisi 15 watt'lık bir ampulün 116 gün boyunca tükettiği enerjiye eşit olan yıllık 1752 watt enerji tasarrufu sağlıyor.

Acer Akıllı Güç adaptörü ile pil tamamen şarj olduğunda uyarlanabilir şarj modu otomatik olarak duruyor ve Energy Star standartlarının gerektirdiğinden %66 daha az enerji tüketerek beklenenden daha fazlasını yapıyor. Böylece Akıllı Güç adaptörü ile enerji tüketimi duruyor ve pilin yıpranma ve aşınma oranı azalıyor.

Intel ile geliştirilen "soğutma"teknolojisi Laminar Wall Jet...

Acer Aspire Timeline kullanıcı deneyimini geliştirmek üzere tasarlanmış bir soğutma teknolojisi kullanıyor. Intel ile birlikte geliştirilen Laminar Wall Jet, türbin kanatlarını soğutmak için geliştirildi. Giriş aralığında arttırılan kanatçık sayısı, soğuk hava akımını bilgisayarın dış yüzeylerini daha iyi soğutmak için bilgisayar kasasının altına yönlendiriyor. Laminar Wall Jet teknolojisi sayesinde Aspire Timeline'ın benzerlerinden daha hafif, daha verimli, daha uzun ömürlü, çevreye karşı daha az zararlı olması ve çok daha az ısınması sağlanıyor.

Çok ince ve en hafif notebook Acer Aspire Timeline ile işlevsellik ve tasarım bir araya geldi...

Acer Aspire Timeline modellerinin fırçalanmış alüminyum kapağı, estetik görünümün yanı sıra, bilgisayarın tüy kadar hafif olmasını sağlıyor. Timeline serisi diz üstü bilgisayarların 13,3 inç modeli 1,6 kg; 15,6 inç modeli ise 2,4 kg ile teknoloji severlere taşınabilir hiç bir şeyin bu kadar hafif olmadığını kanıtlıyor. İnceliği ile de teknolojinin sınırlarını zorlayan Aspire Timeline'ın en kalın noktası 24 mm iken, en yüksek noktası, 29 mm ölçülerinde tasarlandı.

Acer Aspire Timeline ile kolay kontrol mümkün...

Acer Aspire Timeline'da kolay kullanım için Optik Sürücü çıkarma düğmesi (14 ve 15,6 inç modellerde) bilgisayarın üst kısıma yerleştirildi. Aspire Timeline serisinde sık yapılan işlemlerin kolayca kontrol edilebilmesi için tasarlanmış daha bir çok ayrıntı mevcut. Ayrıca, WiFi, Bekleme ve Akıllı Güç tuşu gibi özelliklere kolayca ulaşabilmek için bilgisayarın üzerine dokunmatik geçiş tuşları yerleştirildi.

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir