Amazon cebinde sürpriz bir dev!

Son aylarda sık sık dedikodulara konu olan sürpriz cebin altından, HTC mi çıkacak?

Amazon cebinde sürpriz bir dev: HTC

Financial Times'ın, isimsiz kaynaklardan aldığı bilgilere göre HTC, Amazon'un uzun süredir hakkında konuşulan telefonu için kolları sıvamış durumda. İddiada, iki firmanın üç farklı modelden birisinde karar kılacağından bahsediliyor.

Amazon telefonu dedikodularında iki yıllık süre içerisinde, iki adet farklı Amazon telefon göreceğimizden ve bunlardan birisinin 3D kullanıcı arabirimi yaratabilmek için, dört kameraya sahip olacağından bahsediliyor. Aynı kaynak, Financial Times'a, "Bu yıl herhangi bir telefon üretilmeyecek." diyecek kadar da net konuşuyor. Tabi HTC'nin desteklediği ön görülen cihazın, 2014 içinde piyasada olması da mümkün.

Bu arada HTC, Google tarafından yönetilen ve 84 firmanın imza attığı, Open Handset Alliance kurallarına tabi bir firma. Bu yönetmeliğin yegane amacıysa, Android'i açık kaynak kod sistemi olarak bırakmak ve tüm cihazlarla uyumlu şekilde çalıştırma yönünde. Eğer Amazon'nun üreteceği telefon, Android işletim sistemini, tıpkı şu anda Kindle Fire HDX'in yaptığı şekilde gündeme getirirse, işte o zaman HTC'nin içerisinde bulunduğu ittifak, çok farklı bir hal alabilir...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

htc bu gidişle bence operatörlere telefon tablet üretsin araya da kendi üretimlerini sıkıştırıp kazansın facebooka ürettiği first ün kullanışlısını değilse çok iyi bir yenilik yapmadan apple-samsung-nokia üçlüsünden pazar beklemek çölde yağmur yağmasını beklemek gibi olur

htc candır ...

HTCDE İŞİN İÇİNE Mİ ETTİ. başlık anlamı değiştirmiş:)

htc kazanmak istiyorsa öncelikle ürettiği telefonlara desdek versin desdek vermedigi için kazanamıyor ben htc kullanıcısıydım ama desdekı vermiyor ve samsung a sonra nexus a sonrada lg 2 ye gectim ve g2 süper olmus..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir