AMD: AGP-Radeon'larda DirectX problemleri var

AGP tabanlı Radeon ekran kartlarında sürücülerden kaynaklanan bazı DirectX sorunları yaşanıyor...

AMD: AGP-Radeon'larda DirectX problemleri var
AGP Radeon'lar: DirectX oyunlarda sorun yaşıyor.

AGP tabanlı AMD Radeon ekran kartları güncel sürücüler (7.9'dan itibaren) sebebiyle bazı DirectX sorunları ortaya çıkarıyor. Mesela DirectX doğru bir şekilde başlatılamıyor ve böylece oyun oynamak imkânsız hale gelebiliyor.

Problem ATI'nin tüm güncel ekran kartların da var; Radeon HD 3850 AGP de bu sorundan muzdarip. Problem Windows XP ve Windows Vista altında ortaya çıkıyor. Ayrıca "dxdiag" testi başarısızlıkla sonuçlanıyor ve Vista'nın deneyim dizini puanı ekran kartında 1.0 değerini alıyor.

Bu tip bir ekran kartını bahsi geçen sürücüler ile kullananların AMD'nin kendi sitesinde sunduğu yamayı kurmaları tavsiye ediliyor. Yama sonrasında bu tip problemlerin ortadan kalkacağı söyleniyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ekran kartının AGP olup olmadıgını nereden anlıyacagız? bizim bi arkadaşta varda söledim agp mi degilmi oldugunu bilmiyormuş

ATI/AMD bu sürücü konusunda ..sınıfta kalıyor... Zaten Mart 2008 içinde yayınlanmış bir ''hotfix'' vardı..Sonra 8.476 Numaralı ..Nisan 2008 sürücüsü çıktı. Şimdi 8.479 numaralı bir ''hotfix'' daha....!!!!!

Açıklamalar bakarsak...sorun yoksa bu sürücüyü yüklemenize de gerek yok....diyor..Sorunları sayarak...

Not çok ilginç...

Note: This driver is provided as is and is not supported by AMD. It has not completed full AMD testing, and is only recommended for users experiencing the particular issue described above.

Bu sürücü olduğu gibi yayınlanmıştır ve AMD tarafından desteklenmemektedir(????!!!!!!) . AMD tarafından tümüyle test edilmemiş olup...sadece belirtilen özel sorunları yaşayan kullanıcılar için önerilir.
Şunu diyor : Bu ilaç öldürücü olabilir.Ama ölüyü de diriltebilir..!!!!!.. Başka çareniz yoksa ... ..tekrar hayata dönmek için kullanın...aksi takdirde kullanmayın .!!!!!

Bu ne şimdi ?????

ya ben his atinin 2600xt 256mb Agp sini yeni aldım. daha elime bile geçmedi. Şimdi ben cdsindeki sürücüyü yüklersem ekran kartı hata mı verecek. veya ben bu ekran kartını güncelleyemeyecek miyim?

Alıntı:ekran kartının AGP olup olmadıgını nereden anlıyacagız? bizim bi arkadaşta varda söledim agp mi degilmi oldugunu bilmiyormuş

Gpu-Z programıyla öğrenebilirsin.

Şimdiye kadar bu tür bir problem ile karşılamadım ilginç.

Vista Ultimate x32
Amd 3500 +
Sapphire 3850 Agp
Epox 9NDA3J

Max_Real Qnx

3850 agp kart aldım .eskı kartım x800xt.atının yenı drıverını ındırdım.res atıp 3850 yı taktım ve pc acılmadı.bıos daha yuklerken olece donup kalıyor.x800xt yı takıyorum problemsız acılıyor pc.butun chıpset drıverlarını guncelledım.bıos update yaptım.olmuyor bır turlu.sebebı ne olabılır acaba.yardımcı olursanız sevınırım.
abıt aı7
p4 3.2
2 gb ram 4*512
480 watt tagan psu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir