AMD: Bütünleşik ekran kartlı yeni yonga seti

AMD, hızlı bir grafik çözümü barındıran 780 ismindeki yeni yonga setini tanıtıyor...

  • Halil Mollaoğlu
AMD: Bütünleşik ekran kartlı yeni yonga seti
AMD 780: Hızlı onboard grafik çözümü.

AMD CeBIT'te 780 yonga setini tanıtıyor. Bu yonga seti ATI'nin hızlı bir onboard ekran kartı ile beraber gelecek.

AMD'ye göre bu set üzerine inşa edilmiş GPU, Intel'in anakartlarda kullanılan G33 yongasından üç kat daha hızlı olacak. Buna ek olarak kullanıcı sahip olduğu Radeon ekran kartını onboard grafik çözümü ile beraber Crossfire modunda kullanabilecek. Eğer bilgisayar Windows masaüstü veya Office modunda çalışıyorsa ekran kartı enerjiden tasarruf etmek için kendini kapatıyor; oyun başlarsa buna uygun olarak çalışmaya başlıyor.

780 yonga setini kullanan ilk anakartlar bu senenin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek. Üreticiler arasında Abit ve Elitegroup gibi tanıdık isimler var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

kesin bunu alacağım...

Onboard ekran kartı kullanılarak Crossfire yapılması mükemmel bir olay.

en hızlı onboard bile yeni oyunlarda ne verebilir ki.Anca 4-5 sene önceki oyunlarları oynatır.Zaten güçsüz bir çipin de crossfire olabilmesi çok da bir güç katmaz.Ama yine de en iyi onboard olursa talebi çok olur.

bana görede cok güzelbir olayyavv

fiyatı uygun alın bence . harika bir teknoloji bende

ben kullanıyrum biostar 780g am2+ üzerinde ati hd 3200 on board ekran kartı var 512 mb belleğe sahip amd 6400 x2 işlemcim var 4gb kingston ram ati hd 2600 pro ekran kartım var istediğim zaman harici ekran kartımı istediğim zaman 3200 kullanabiliyorum hydbird crossfire özelliğide çok güzel ayrıca

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play