AMD Turion™ 64 dünya lansmanı yapıldı

AMD Turion™ 64 mobil teknolojisinin dünya lansmanı Las Vegas’taki Uluslararası CES 2005 fuarında AMD’nin düzenlediği bir organizasyonla altı kez Fransa Bisiklet Turu (Tour de France) şampiyonu olan Lance Armstrong tarafından yapıldı.

Lance Armstrong, AMD Turion 64 Mobil Teknolojisi üzerindeki sır perdesini CES Fuarı esnasında kaldırdı. Dizüstü sistemlerin 2005 yılının ilk yarısında piyasada olması bekleniyor.

Sayısız ödüller kazanmış AMD64 teknolojisi üzerine kurulu, AMD Turion 64 mobil teknolojisi, AMD64’ün performansını yeni bir mobilite seviyesine taşımak için en kusursuz halde optimize edilmiş durumda. AMD bu yeni çıkacak işlemcisini hem bugün hem de gelecekte uzun pil ömrü, olağanüstü kablosuz uyumluluk, zengin grafikler ve gelişmiş güvenliğe sahip yüksek performanslı PC’ler talep eden, sık seyahat eden profesyonel yöneticiler ve kullanıcılar için tasarladı.

AMD başkan yardımcısı ve Mikroişlemciler Bölümü genel müdürü Marty Seyer: “AMD Turion 64 mobil teknolojisi özgürlük ve kişiselleştirilmiş mobil performansı temsil etmektedir. Bizler bu yeni işlemci ailesinin, tıpkı AMD Opteron™ işlemcilerin sunucu segmentinde yaptığı gibi, mobil PC’ler için de bir emsal teşkil edeceğine inanıyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Bir kez daha AMD pazarda öncü teknolojileriyle bir ilki gerçekleştirerek, mobilite için yapılmış 32 ve 64 bit yüksek performans ailesi işlemcilerin tamamını sizlere sunmaktadır.”

IDC baş analisti Shane Rau şunları belirtiyor “Günümüzün PC teknolojilerinde kişiye özel olan şey teknolojilerin kendileri değil, onların bizim spesifik kullanım modellerimizi karşılamak için nasıl düzenlendikleridir. AMD mobil PC işlemcilerindeki yeni markası AMD Turion 64’te olduğu gibi, teknoloji markaları PC teknolojisi sağlayanların standartlaşmış teknolojilerini, x86 komut setinde olduğu gibi, nasıl adapte ettiklerini yansıtıyor.”

“Diger bütün seçkin rekabet ortamlarında oldugu gibi bisiklet sporunda da kazanmak ve kaybetmek arasında ince bir çizgi vardır.” diyor şampiyon bisikletçi Lance Armstrong ve devam ediyor: “Takımımızın teknoloji ortağı AMD bize erişilmez performans, olağanüstü mobilite ve benzersiz bir güven duygusu kazanmamıza yardımcı oluyor.”

AMD, her biri sınıfının en iyisi olan endüstri ortaklarıyla işbirliği içinde çalışarak, müşterilerine açık standartlar üzerinde farklılaştırılmış çözümler geliştirme olanağı sağlar. AMD Turion 64 mobil teknolojisi hakkında daha detaylı bilgi, yakında PC sistemlerinin satışa sunulması ile elde edilebilecek. İş kullanıcıları ve tüketiciler AMD Turion işlemci tabanlı PC’leri de 2005 yılının ilk yarısında lider sistem üreticilerinden bekliyor olacaklar.

Mobil Athlon 64 işlemciler ise eşsiz performans gerektiren uygulamalar, gelecegin 64-bit uygulamalarına hazır olma , Windows® XP Service Pack 2 ile beraber çalışan Geliştirilmiş Virüs Koruması (EVP) gibi sıradışı performans bekleyen dizüstü bilgisayar kullanıcıları için pazara sunulmaya devam edecek.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play