Android 4.3'te 4K desteği keşfedildi!

Android 4.3'ün kaynak kodundaki bir detay, işletim sisteminin bu desteği de sunacağını gösterdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.3'te 4K desteği keşfedildi!

Android 4.3'ün yayınlanmasıyla birlikte meraklı geliştiriciler, onun kaynak kodlarını didiklemeye başladılar. Bu ise Google'ın Android'e gömdüğü ancak bize söylemediği ilginç bazı detayları ortaya çıkardı.

Buradaki haberimizde Android 4.3'teki yeni bir işlevin uygulama izinlerini düzenlemeye izin verdiğinden bahsetmiştik. Şimdi ise bir başka bulguya göre Android 4.3'ün XXXHDPI kategorisi yoluyla 4K çözünürlüğünü desteklediği ortaya çıktı. Bunun cep telefonları veya tabletler için değil, 4K TV'ler için olduğu düşünülüyor.

4K desteği şu an için bir işe yaramıyor olsa da gelecekte içerikleri ve uygulamaları ekrana yansıtmakta faydalı olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

samsung duymasın sonra 4k ekranlı galaxy s6 falan çıkarır.

önce 4kyı destekleyen mobil gpu yapılsın da gerisi kolay

aman 4k yı bozmasında..desteklemesede olur

Microsoft'ta "Kendi Söylediği Gibi" 1.5 yıl geriden gelsin, seneye FullHD desteği vermeye başlar her halde...

@OverClocK1ng Daha android 2 gb bellekle akıcı .çalışamıyor. Windows Phone 512 bile yetiyor. Xp bile 512 mb bellele çalışabiliyor. 1 gb bellekle Windows 8 kuruluyor. O zaman Android 10 yıl geriden geliyor.

@28 Tem 2013 02:55 1.5 yıl geriden geldiğini ben değil Microsoft söylüyor. 512MB RAM'le de sadece çalışıyor. Uygulama falan olmadığı için ot gibi çalışıyor. Ayrıca adını hatırlamıyorum ama daha dün gece bir uygulama gördüm ve altında "512MB RAM'li W.Phone cihazlarla malesef çalışmıyor" diyordu. Yani şu met ettiğiniz 512 RAM de fos olmaya başladı...

Overclock 2gb Rami sana takıp android yuklersem sen bile akıcı çalışırsın

Sen de yorum yaz