Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kutusundan KitKat'lı çıkanlar, KitKat'a güncellenenler ve güncellenecekler... İşte KitKat'lı cepler!

  • Hüseyin Cem Köylü
Eskisinden yenisine en iyi ve en güncel Androidler

Yeni bir Android akıllı telefon alacaksanız elbette en güncel sürümü desteklemeli. Piyasaya çıkacak olan ya da halihazırda piyasada olan ve Android 4.4 KitKat destekleyen 50'den fazla Android'li cebi sizin için derledik.

Daha şık bir görünüm, daha çok özellik ve gelişmiş güvenlik, Google her Android güncellemesini bu üç temel unsur üzerine kuruyor. Android 4.3 Jelly Bean'den sonra Kasım 2013'te yayınlanan Android 4.4 KitKat güncellemesi neredeyse yarım senedir piyasada ve üreticiler de yavaş yavaş yeni sürüme ayak uydurmaya başladı. Android 4.4 ile birlikte tanıtılan Nexus 5'in ardından, 3 ay sonra, Motorola Moto X ve sonrasında da HTC One M8 ve Samsung Galaxy S5 KitKat'la geldi. LG de pek modeline KitKat güncellemesini sunmuş durumda. Akıllı telefon marketinin eski liderleri de elbette Android 4.4 KitKat güncellemesinden payına düşeni alıyor.

KitKat güncellemesi: Neden gecikiyor? Sorun nerede?

Pek çok akıllı cep üreticisi Google ile yeterince sıkı iletişimde olamadığı için gelecek planlarını ve yeni işletim sistemini ne zaman yayınlayacağını bilemiyor. Bir işletim sisteminin sorunsuz ve kararlı çalışması için uzun bir süre boyunca çeşitli testlerden geçmesi gerekiyor, bu da son kullanıcıya gecikme olarak yansıyor. Güncelleme yayınlanmadan önce, yapılacak tüm değişiklikler hakkında karar birliğine varılması gerektiği ve tüm sorunların tespit edilmesi gerektiği için de pek çok üretici kesin bir güncelleme tarihi veremiyor.

KitKat'lı cepler: Her cebe ve ihtiyaca uygun

Galerimizde KitKat'lı ya da KitKat güncellemesi bekleyen 50'den fazla akıllı telefon var. Bunlardan kimisi 2.000 TL sınırının da üzerine çıkarken, daha uygun fiyatlı modeller bulmak da mümkün.

İşte Android 4.4 KitKat'lı akıllı telefonlar... Tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Discovery güncelleme alacakti ! O neden listede yok !

Discovery sahipleri daha cok beklersiniz.

Ben de merak ettim Discovery neden yok? Hatta Discovery Elite de yok.

One m7 kullanıyorum ve herkese tavsiye ederim

Mediatek tabanli tel bekliyenler Mediatek kitkat kapesitesi yok kaynaklarini kapatiyor acicagini söyledi 2 aydir ortada hala bir sey yok o yüzden o modellere güncelleme beklemeyin Mediatek iyi ve ucuz islemciler yapiyor ama kaynaklari paylasmadigi gibi tellerinizin güncelleme görme sansi yok gibi bir sey. Birde burada artik Google hizmetlerini kullanacak sirketlerden bu olayin önüne gecmek icin donanim kaynak kodlarini isteyip Cynagogen, karbon gibi gruplarla paylasmasi gerekli. Mecbur birakmasi gerekiyor Google Galaxy s3 mesala güncelleme almiyacak bu tarz durumlarda Google Samsung yada baska sirketleri baska model teller icin bu tarz destegi kesilen aletlerde donanim kodu paylasimina mecbur birakmazsa bu güncelleme olaylarinin önüne gecemez.

discovery ne yahu telefon mu o? discovery channel mi yoksa? teh allam ya...

@28 May 2014 18:20 Fiyat performansta iyi bir telefon. Herkes +1000 TL telefon alamiyor sonucta.

Evet telefon

Insanları kandırıyorlar dicovery i satarken her turlu guncelleme alir diye insanlar da umut ediyor iste; vahim bir durum ...s3 alamiyor; discovery almaz elbette; donaninlar uyumsuz destek yok vs..kaldi ki alinca ne oluyor? Yeni model mi oluyor telefon; tamam kabul ediyorum cok fazla getirisi var ama stabil sisteminiz varsa kurcalamayin; cok guncelleme manyagiysaniz odin denen bisi var arastirip kurun; riskleri de alacaksiniz ama ..

Kit Kat sehir efsanesi oldu.gelirse ..............

en ucuz kitkat telefon maraksı doodgee 550tl lerde arkadaşımda var çok memnun

Sen de yorum yaz