Android'in güvenlik açıkları tam gaz...

Açıklardan bir türlü yakasını kurtaramayan Android'e, bir güvenlik açığı şoku daha...

Android'in güvenlik açıkları tam gaz...

Güvenlik firması Trend Micro, Android'in hafıza modülünde, hacker'ların telefona sızmasına ve telefonun kullanılmaz hale gelmesine neden olan önemli bir açık tespit ettiklerini açıkladılar.

Cihazın başlangıç menüsünde yer alan bir uygulamanın isminin 387.000 karakter uzunluğunda yazılması halinde bu açığın tetiklendiğini ifade eden Trend Micro, kötü niyetli kişilerin bu sayede telefonun WindowsManager modülünde hafıza çakışması yaratarak, tüm sistemi sonsuz döngüye sokabildiklerini açıkladı.

Bu durumdan kurtulmanın tek yolunun telefonu formatlamak olduğunu da anlatan Trend Micro, kötü niyetli kişilerin bu yolla insanlara ağır zararlar verebileceklerini hatırlattı.

Google açığı kapamak için çalışmaya başladığını duyurdu. Ancak ilgili güncellemenin ne zaman geleceği konusunda bir tarih yok...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

başlık süper ya :))

Açık kaynaklı bir sistem kapalı olsa da birşey değişmez .İos 7.1 jb gelmiş. çok güvenli olduğu burdan belli hı hı

@28 Mar 2014 19:35 ios 7.1 jb geldi ama yanlış bilmiyorsam düzeltin sadece iphone 4 lerde oluyor...5 ve 5s için 7.1 jb hali hazırda mevcut değil

Android 'in her yeri açık zaten.

Wp yada ios alın rahatlayın ;)

Androidin kendisi tehdit zaten ise yaramayan dandirik isletim sistemi .biraz param olsa bu tabletin kahrini hic cekmem windows 9 ciktiginda laptop alacagim .

Şimdi Dandioscular ve wp ciler gelir Dandroid Budur Derler , Fakat İos'un veya wp'nin önemli açığı buylununca önemli bişey değil , apple veya Microsoft düzeltir diyorlar.

Tek yol format değil. Bilgisayara bağlanarak vs o dosyalar eski hallerine getirilebilir.

Vayy be neyi denemişler :D

Eskiden haberden çok yorumlara bakardim artik şu fanboylar yüzünden yorumlara bakmıyorum bile.

O dosyalar eski haline getirilir diyen arkadaş cihazı bilgisayara bağlayıp boot dosyalarına nasıl ulaşacağını sanıyorsun ? Tipik android kullanıcısı işte sisteme 2 tema yükleyip 1apk kurup root yapabilen herkes kendini sistem uzmanı sanıp atıp tutuyor böyle ios'la ilgili açık bulundu haberler senede 1 veya 2 defa duyulur android gibi her gün değil diğer yandan apple güncellemeyle açığı kapatır ama google androidi güncellese bile androidçilerin hepsinin kafasında acaba bana gelecekmi sorusu vardır =)

@28 Mar 2014 23:55 Benim böyle saçmasapan bir açıktan etkilenme tehlikem yok, 387.000 karakteri hacker'lara yükletenler düşünsünler. CM Security antivirus Android üzerinde hala bir numara olan bir güvenlik yazılımı, antivirus kullanmayanlar düşünsünler.

Illetim sistemlerinin üvey evladı android. Yazık be.

Şu telfondan bir kurtulsam bir daha androidin yuzune bakmam

@29 Mar 2014 09:22 Ben de Windows Telefon için aynısını düşündüğümden Android'e geçmiştim. Daha iyi bir önerin var mıydı? (Apple iPhone filan deme sakın)

Wp veya ios alirsanız hepiniz rahatlarsınız boyle dandik bir isletim sisteminden kurtulursunuz j

Dandroid isletim sistemi beş para etmez uzak durun

@01 Nis 2014 13:33 asıl DANDIOS beş para etmez aklı olan ondan uzak durur...

Wpnin güvenlik açığı çıkarsa Microsoft düzeltir dermişiz. Kardeş bu neyin kafası? Windows Phone %100 kapalı bir işletim sistemidir. Böyle bir olay imkansız anlayın artık bunu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir