Android Marshmallow için sesli komut müjdesi

Android 6.0 Marshmallow ile birlikte, uygulamalara da yeni bir yetenek gelecek!

Android Marshmallow için sesli komut müjdesi

Google, büyük Nexus lansmanında Android 6.0 "Marshmallow" işletim sisteminin bazı ilginç özelliklerini de açıkladı. En önemlisi de sesli etkileşimlerle işletim sisteminin odak noktası olan "Google Now" komutlarının eskisinden çok daha hızlı çalışabilmesi. Ayrıca artık sesli komutlarla uygulamalar da kontrol edilebilecek.

Bununla birlikte artık geliştiricilerin de üçüncü parti uygulamalarına sesli komut fonksiyonunu entegre ederek bu özellikten yararlanabilecekleri belirtiliyor.

Yeni nesil mobil işletim sistemi Android Marshmallow'un kullanıcılara sunacağı "Doze" özelliği ise cihazların kullanılmadığı zaman derin "uyku" moduna geçmesini sağlayarak, ihtiyaç duyulan uzun süreli batarya performansını getirmeye çalışacak. Google, Nexus 5'in Doze güç yönetimi ile yüzde 30 daha fazla batarya ömrü sunacağını iddia ediyor.

Android Marshmallow önümüzdeki haftayla birlikte Nexus cihazlar için kullanıma sunulmaya başlanacak. Diğer Android cihaz sahipleri ise her zamanki gibi sabırla telefon üreticileri ve operatörlerin güncellemeyi onaylamasını beklemek zorunda kalacak.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yaşasın açık kaynak. Yaşasın bağımsız geliştiriciler. Yaşasın cyanogenmod....

Apple kısıtlamalıdır. Ama stabil ve akıcıdır. Android ise kısıtlamasız istediğinizi yapabilirsiniz. Ama çok özellik olduğu için çok iyi donanım gerektirir. Ayrıca stabil bir arayüz. Anlayana..

Güncelleme desteği olmayan cihazlara bu andoid 6 yı yüklemenin bir yolu var mı?

Geliştiriciler tarafından telefonunuza uygun portlanmış bir custom rom çıkarsa yükleyebilirsiniz.@segreto

Teşekkür ederim. Peki bu dediğiniz custom rom u nereden takip edebilirim? @02 Ekim 2015 13:22

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir