Apple'dan iPhone ve iPad için yeni patent!

Apple'ın iPhone ve iPad'ler için geliştirdiği yeni patent, bakın hangi ilginç sorunu tarihe gömecek.

  • Gökay Özbudak

Apple'ın yeni patenti, dış mekanlarda oluşan iPhone ve iPad ekran sorunlarına çözüm bulmayı hedefliyor. AppleInsider'ın ortaya çıkarttığı patent sayesinde artık mobil cihazların ekranlarına polarize güneş gözlükleriyle bakarken sorun yaşanmayacak.

Daha önceleri bazı iPhone ve iPad kullanıcıları cihazlarının ekranlarına güneş gözlükleriyle bakarken sorun yaşadıklarını ve göremediklerini söylemişlerdi. Aslında sorun şuradan kaynaklanıyor; LCD'den çıkan ışınlar yalnızca tek bir yönde titreşen elektrik alan oluşturuyorlar. Polarize gözlükler ise yalnızca gözlük camına dik gelen elektrik alan titreşimlerini geçiriyor. Bu şekilde polarize güneş gözlükleriyle cihazlara bakıldığında bazı açılardan ekrandaki görüntüleri seçebilmek imkansız bir hal alıyor.

Apple'ın patenti, ekranın üzerine yerleştirilen bir katman sayesinde çizgisel olarak yayılan ışığı emiyor ve dairesel olarak yayıyor. Bu şekilde de polarize güneş gözlükleriyle bakıldığında oluşan bozunmalar oldukça azalıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Gene apple yapar herkez çalar

resmin altına bu şekilde bir katman yazmışsınız chip yetkilileri,

fakat bu resim dokunmatiği temsil ediyor. apple sitesinde bu resim mevcut

apple olmasa millet işkence çekicek dıger markalar sureklı kopyalıyorlar apple ıse yenı seyler uretıyor fark burada alamayanlar ıse appleyı kıskanıp kendı markalarını överler ben apple kullanıcısı degılım.

gözlüğü çıkartsak?

işi gücü yok bunlarla uğraşıyo apple

bi işide patent almadan hayrına yapın be kardeşim..

Arkadaş adamlar neyi düşünüyor neler ile uğraşıyorlar artık aşmışlar helal olsun apple

Gözlüğünü çıkartıp baksın karizması mı çizilir.

Oldu olacak diğer markalar metal, plastik ve camı da kullanamasın, çünkü IPhone onlarla üretiliyor. Dikdörtgen telefon yapamasınlar, tuş dışında şeylerle çalıştırsınlar. Alo demeyi de patentlesin, alo yerine başka şey diyelim, Ne diyelim? Yakfu filan diyelim...

"-bi işide patent almadan hayrına yapın be kardeşim.." Bugün 22:04

gece gece yarıldım :))

tabi ya tüm dünya bu gözlüğü kullanıyoru neden bunun için daha fazla para ödemesinlerki sokarım apple a ya 1 kuruş vermem

adamlar çalışıyor yaw

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost