Apple'dan sarmalı ekran için patent başvurusu

Apple'ın bu patent başvurusu gerçeğe dönüşürse, geleceğin iPhone'ları işte böyle olabilir!

Apple'dan sarmalı ekran için patent başvurusu

Apple'ın yeni bir patent başvurusunda tamamen ekrandan oluşan bir "tüketici elektronikleri ürünü" görünüyor. Bu "cihazın" bir sonraki iPhone olma ihtimali hayli düşük. Ama geleceğin iPhone'larını aynı bu patentte göründüğü gibi görürsek de şaşırmamak lazım.

Cupertino merkezli şirketin henüz başvurusunu yaptığı patent, sarmalı bir esnek AMOLED ekranı tarif ediyor. Patentte ekranın ne kadarını görebildiğinizin kamera ve yüz tanıma yazılımları yoluyla algılanması da detaylandırılıyor. Bu sayede güç, sadece ekranın baktığınız kısmına yönlendiriliyor ve pilden tasarruf sağlanıyor.

Patentte herhangi bir cihazın tarif edilmediğini söylemeliyiz. Açıklanan, bir gövde etrafına tam olarak sarılabilen esnek ekranlardan ibaret. Aynı zamanda patentte ekranın sarılabileceği çeşitli tasarımlardan da bahsediliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Samsung buna benzerini tanıttı kavşak apple patentini almaya çalışıyor

tam krem kutusu olmus

Şarj girişi eski şarj girişi mi oluyor yoksa

samsung çoktan bu teknolojiyi tanıttı. ces 2013 fuarında samsung ürün tanıtım etkinliğini izleyin

Bence yuvarlak biraz daha uzun ve uc tarafi biraz kalin olasa daha iyi bir sey cikardi ortaya ve apple gelmis gecmis en iyi patenti alarak en iyi ürünü kullanicilarina sun mus olurdu .Aplle hayranlari ve kullanicilari daha iyi kendilerini tetmin edebilir di bu cihazla.Sanirim aplle kullanicilarini tatmin etme yoluna dogru yavas yavas adim atmaya basladi.

Oha :) Apple tlf dan değilse patent davalarından kazanmaya çalışıyor gibi :)

kullanmıyacağı patentleri neden alıyorlar yazık günah paralarına. sonuçda yeni iphone'da aynı kasanın ekranı büyümüş hali olacak. yazık paralarına

saçma olmuş

Nokia çift ekran teknolojisini 2011 de tanıttı Bkz:Nokia Gem

Onu bu tanıttı şunu o tanıttı diyen arkadaşlara cevaben Apple'da alinizde tuttugunuz akıllı telefonları ve multi touch ekran teknolojini tanıttı ;)

@29 Mar 2013 16:12 ilk akıllı telefon apple ilk multi-touch teknolojisi IBM'indir lütfen doğru açıklama yapalım

böle saçmalık olurmu yaa daha ulaşamadığın teknolojinin üretemediğin ürünün patenti nası alınır böle saçmalık olurmu. İyi ozaman bende 2 resim çizeyim uçan arabaların patentini alayım ilerde olurda arabalar uçarsa zengin olayım. Acilen patent sistemi değişmeli sadece üretebildiğiniz ürünlerin patenti alınmalı

Cift ekranli dandik nokia gem ne alaka arkadasim flexible screen diyolar sen cift ekran dion

aylaklıktan patent talebi...

Tanıtmak ile iş bitmiyor patent alacaksın ormanda yaşamıyorsun.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir