Apple'dan şaşırtan patent başvurusu!

iPad, iMac, iPod, iPhone: Tüm bunlar sizi şaşırtmıyor olabilir ama yeni "i" diğerlerinden çok farklı

  • Gökay Özbudak
iBisiklet mi geliyor?
İşte başvurudaki taslak...

Amerika Patent ve Telif Ofisi, 5 Ağustos'ta Apple'ın yaptığı bir patent başvurusunun detaylarını sundu. Apple daha nerelere girebilir diye düşünenler için, bu patent başvurusundan sonra rahatlıkla bisikletleri gösterebiliriz.

Apple'ın bisiklet aksesuarı, bisikletle ilgili birçok bilgiyi sürücüye ulaştırıyor. Bu bilgiler arasında; sürüş hızı, gidilen yok, zaman, enlem, boylam gibi birçok bilginin yanı sıra bisikleti süren kişinin kalp atışları da var. Bilgiler ise sürücüye; alıcılar sayesinde, iPod ya da bir iPhone aracılığıyla ulaştırılıyor.

Bisiklet severler böyle bilgileri veren cihazların varlığından zaten çoktan haberdarlardır. Ancak Apple'ın bu duruma ne gibi bir yenilik ya da nasıl bir değişiklik getireceğini patent başvurusundan söylemek oldukça güç.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bir bisiklet aşırı sever olarak apple'ın benim için çok önemli bi çalışma başlattığını soyleyebilirim:D şimdiden çok sevindim :D

steve jobs çıkar bu çok farklı der yeter başka bişey yapmasına gerek yok apple ın.

icycle güzel bir isim olurdu :D

@ 22.53

Evet mantıklı.Güzel olurdu hakkaten.

bunuda bir pedalı calışmadığı zaman steve jobs bu seferde kalkar 'sizde tek pedalla surun' der ozaman.buyutulecek bişey yok :)))

Yine klasik Apple sınırlandırması, bunu kullanmak için illa ki başka Apple ürünlerine sahip olmam gerekiyor(IPad, IPhone).

şimdi bide ipone veya ipad mı alacaz, anladım ya

Nike+ aparatıdır yine nike+ spor bilekliği gibi ayakkabı ile bağlantılı olur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play