Apple, Google ve MS ile savaşıyor!

Apple gerçekten Google'ı yerin dibine kadar sokabilir mi? İşte bu soruya verilen en ciddi cevap!

  • Gökay Özbudak
Ünlü yatırımcıdan Apple yorumu!
İnternet gerçekten de değişiyor mu?

Geçmişte Palm ve Facebook'a yaptığı büyük yatırımlarla bilinen dünyaca ünlü yatırımcı Roger MacNamee, Apple ve Google arasındaki yarışta ileride nelere olacağını yorumladı. CNBC ile yaptığı röportajda MacNamee, yaklaşık on yıldır internetin HTML himayesinde olduğunu ve artık bundan dolayı Google'ın durgunlaştığını ancak uygulamalarıyla değişikliğe giden Apple'ın ,başarısını cihazlarının yok satmasıyla kanıtladığını belirtiyor:

"Şu anda Apple "www"yu öldürüyor. İnsanlar iPad ve iPhone'lara yöneliyor. Apple neredeyse yılda 100 milyon cihaz satacak." MacNamee'ye göre, Apple savaşı Microsoft'a da taşıyor ve on yıl önce internete bağlı cihaz oranında yüzde 97'lilerle en üst sıralarda yer alan Microsoft'un bugün yüzde 50'nin altına düşmesiyle zor günler yaşayacağını belirtiyor. Windows'un bir dışlanmışlık sürecine gireceğini belirten MacNamee, Apple'ın iPad 2 ile öne çıkacağını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Boş boş konuşmuş işte, o kadar para ne gezer herkeste kalkıp şımarık Apple'ın pahalı makinelerini kullansın iyidir kötüdür bi şey diyemem kullanmadığım için ama çok pahalı bunu çok çok rahat söyleyebilirim ve dünyada herkes milyoner değil ne yazıkki 800TL'ye bilgisayar toplayıp ona Linux yükleyerek çok rahat kullanırsınız ama 800TL'ye Apple'ın internete bağlanabilen hiçbir ürününü alamazsınız.bu yüzdendir ki Apple kalkıpta Google'ı bitiremez kaç senedir Flash kullanmadıda Flash bitti mi sanki sadece reklam bunlar.

"Şu anda Apple "www"yu öldürüyor. İnsanlar iPad ve iPhone'lara yöneliyor."

hiç bir bağlantı kuramadım bu cümlede. apple ürünleri almanın www'yu bitirme amacına nasıl bir hizmeti olabilir? sorun şu ki; o apple ürünlerinin yaptığı en güzel işlerden biri de www'lara girmek:D

pis kurtlu elma...!!! sen kimsin ki ? bu alın teri döken muhteşem bilgi derinliğine sahip insanlardan oluşmuş güzide kurumları yerin dibine sokacaksın...??? yere batasıca...!!!

saygılarrrr.r.rr

Microsoft embedded cihaz sektöründe önceden beri kötüydü - bugün de kötü... Start menülü telefon mu olur? Registry denilen kaynak sömürücü lanetin telefonda işi ne? Koca monitörlü PC mi bu?

Apple çıkardı dokunmatik, büyük ikonlu ve çok şık bir arayüz (eye candy diyorlar buna) - durduramadılar...

Steve Jobs un Vista çıktığında dediği gibi - aynen tekrarlıyorum..
- It is still Windows. It has still registry...

Ama tabi Android gümbür gümbür geliyor...

güzel bi kehanet :D

adam haklı beyler

apple öne geçemez bunun sebebi , her şeyi sadece kendi ürünlerine sunuyor. bu apple ın politikası

Tam tersi olur, Google Apple'ı bitirir.

apple microsoft savaşabilir ama google android ile savaşamaz. Androidin popülaritesi ve kullanımı iyice artınca yazılımcılar androide yönelecek. Apple dikkat etsin herşey şu 2-3 yıl içinde terse dönebilir.

Adam cok elma yemis belli.

Android'i geçermi bilemem ama bu savaşta apple da android de kalıcı bir yere sahipler. Diğerlerinin silinip gitmesi olası.

bu kadar apple düşmanlığı neden besliyorsunuz anlamıyorum adamlar dünya çapında satış rekorları kırıyor sizin yorumlarınıza kalsa apple çoktan batmıştı Türkiye de ithalatçı firmanın fiyat politikarı yüzünden apple çok pahalı yurtdışında son derece makul fiyatlara satılıyor yorum yapanlarınızdan çoğu apple doğru dürüs hiç kullanmadığınıza da eminim bi iphone u kurcalamak yada mağzalarda 2 dakikda bakarak fikir edinemezsiniz hiç merak etmeyin android çok yakında hackerların 1 numaralı hedefi olacak çok büyük bi hızla çok konrtrolsüz ilerliyor her marka android cihazlar üretiyor bir çok faklı donanım var bir tek işletim sistemi var bide custon firmware de cabası bi yerde tıkanıcaktır android free bi işletim sistemi olması dışında çok büyük bi artısı yok androidin

@Dj.Serkan Ekmen:
ya Apple düşmanlığı değil; bir düşün, Apple Türkiye ofisi var mı? Madem MS' den bile büyük bir şirket haline dönüşüyor biraz daha dünya çapında çalışması lazım. Öyle ithalatçı firmalara çamur atarak olmuyor işte işler. Sonuçta bizde kullanmak istiyoruz ve Apple' ın yeterli Servis&Destek hizmeti vermediğini biliyorum. Haa birde şu var: Pc olarak en fazla 1500 tl değeri olan bir bilgisayarı, 3000 tl' ye satıyorsa bu işin içinde iş var demektir; bence.

Not: Noktalama işaretlerine dikkat edelim. Okurken başıma ağrılar giriyor.

"Şu anda Apple "www"yu öldürüyor. İnsanlar iPad ve iPhone'lara yöneliyor."

hiç bir bağlantı kuramadım bu cümlede. apple ürünleri almanın www'yu bitirme amacına nasıl bir hizmeti olabilir? sorun şu ki; o apple ürünlerinin yaptığı en güzel işlerden biri de www'lara girmek:D
Dün 19:44

-----------------------------

HTML5 arayüzü kullanıyor apple.

bu da klasik world wide webi bitiriyor.

Her zaman diyorum; en iyisi Microsoft, diğerlerine güven olmaz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play