Apple için önemli bir zafer!

Apple, kilitli iPhone konusunda verdiği savaşta önemli bir zafere imzasını attı!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple için önemli bir zafer

Mahkemenin Apple'ın San Bernardino tetikçilerinin iPhone'larını çözme emrini vermesinin üzerinden yaklaşık iki hafta geçti ve karar, o günden bu yana tartışılıyor. Şimdi ise farklı bir davada Apple için önemli olabilecek bir karar çıktı.

Bir uyuşturucu kaçakçılığı davasında hakim James Ornstein, Apple'dan yana karar verdi. New York hakimine göre yasaların Apple'ı iPhone'un kilidini çözecek bir yazılım oluşturmaya zorlama gibi bir hakkı bulunmuyor. Ornstein, böyle bir zorlama, All Wrists Act'in anayasaya uygunluğuna şüphe düşürebilir. Bu dava, San Bernardino'yu manşetlere taşıyan davadan farklı olsa da, All Writs Act'in gelecekteki kullanım amaçlarını belirleyebilir.

Sonuç olarak Apple, bu davada kazandığı zafer sayesinde San Bernardino davasında iPhone'ların kilidini açmaya yönelik yazılım geliştirmekten de kurtulabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Alayi Reklam Bunlarin!Kos Koca Dedigimiz Apple'ı Ayakta Tutan Sadece İphone Satislari Olunca Reklamda Kacinilmaz Olmaktadir.İphone Satarsa Yurur!Satamassa Batar..

yalan çoktan verdiler ama vermeyiz diye hava basıyorlar...

İyi o halde... Bu davalar sayesinden apple, ayfonlarımızı tüm uyuşturucu kaçakçıları, teröristler, hırsızlar ve bilimum sapkınlar gönül rahatlığı ile kullanabilir mesajını her yere yaymaya çalışıyor galiba...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost