Apple, ilk Kinect'in mucidini satın aldı!

Apple'ın Microsoft'a vurduğu yeni yumruk; diğerlerinden biraz daha sert oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, ilk Kinect'in geliştiricisini satın aldı!

Apple, birkaç gün öncesine kadar dedikodu olan bir haberi gerçeğe dönüştürdü; Microsoft'un ilk Kinect sensörünü geliştiren İsrailli şirketi satın aldığını doğruladı. Apple'ın PrimeSense'i satın almayı düşündüğüne dair haberler ilk olarak Temmuz ayında ortaya çıkmış, geçtiğimiz hafta yeni bir rapor satın almanın tamamlandığını iddia etmişti.

AllThingsD'nin raporuna göre ise Apple, PrimeSense satın almasını doğruladı ancak bundan başka herhangi bir detay vermedi. Firmanın bir yetkilisi yoluyla tüm söylediği şundan ibaret oldu: "Apple zaman zaman küçük şirketleri satın almaktadır ve genellikle amaç veya planlarımızı tartışmamaktayız." İsrail merkezli Globes'a göre ise Apple, PrimeSense'i Cuma günü 300-350 milyon dolara satın aldı. PrimeSense'in kurucularının bu anlaşma sonucunda kişi başına 50-80 milyon dolar almaları bekleniyor.

Xbox 360 ve daha sonra Windows için yayınlanan ilk Kinect sensörünün arkasındaki şirket PrimeSense olsa da, Xbox One için geliştirilen ikinci nesil Kinect'in donanımı, Microsoft'un kendisi tarafından geliştiriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iphone 6 bomba olacak

@25 Kas 2013 16:18 aman dikkat elinizde patlamasın aha :D:D:D

merak ettim simdi Apple ne cikarcak busefer ;)

Apple oyun konsolu piyasasına girişini resmen kanıtladı

@25 Kas 2013 21:15 girmesin girerse haksız rekabet oluşur :)

Apple ne çıkarak? çıkarsa çıkarsa 10 numara PATENT davası çıkar :)

Microsoft un o firma ile bir bağlantısı kalmadı ki. Yeni Kinect çok daha mükemmel ve Microsoft kendisi geliştirdi. Apple boşuna para harcamış :p

samsung bitti microsofta sataşacak

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost