Apple'ın iWatch'ı farklı olacak!

Apple'ın akıllı saati iWatch, piyasadaki Galaxy Gear ya da Sony SmartWatch'tan daha akıllı olabilir!

iWatch farklı olacak!

Son günlerde dev boyutlar ve dev konfigürasyonlarla karşımıza çıkan akıllı telefonların yanına şimdi bir de akıllı saatler eklenmeye başladı. Samsung'un Galaxy Gear'ı, Sony'nin SmartWatch'ı ve gündemden düşmeyen, ancak yüzünü henüz göstermemiş olan Apple'ın iWatch'ı şimdiden yavaş yavaş geleceği şekillendirmeye başladı. Galaxy Gear ve SmartWatch'ı gördük; biliyoruz... Ancak iWatch'la ilgili ortada pek çok söylentinin olmasına karşın henüz doğrulanmış bir bilgi yok. Tıpkı iWatch'ın 2014'te kontrolü ele alacak olması gibi... Yalnız bu söylentinin gerçek olma ihtimali oldukça yüksek.

Apple tedarikçi şirketlerinden Cantor Fitzgerald'da çalışan Brian White'ın söylediklerine göre Apple, iWatch'ı 2014 yılı için hazırlıyor. Daha büyük ekranlı iPhone üzerinde çalıştığı bilinen Apple'ın, yeni iPhone'unun çıkış tarihi de iWatch'ınkiyle aynı: 2014'ün 2'inci, veya 3'üncü çeyreği.

Fakat iWatch'la ilgili gelen haberler bununla sınırlı değil. Brian White'ın iWatch'ın nasıl çalışacağına yönelik açıklamaları da bulunuyor. Öncelikle diğer rakipler gibi yeni iPhone ile birlikte çalışması beklenen iWatch'ın, bununla birlikte evinizdeki diğer teknolojik cihazlarla da iletişimde olabilmesi amaçlanıyor. Elbette bu özellik "akıllı evler" için geçerli olacak. Böylece akıllı ev sahibi kullanıcılar, iWatch'ları ile ısıtma / soğutma, ses, ışık, video ve diğer sistemlerini rahatlıkla kontrol edebilecekler.

Şimdilik bizim için heyecanlanacak bir durum yok gibi görünüyor. Özellikle iPhone 5S'e aşırı fiyat biçen Apple, daha büyük ekranlı iPhone'a ve yanında bir de tüm evi kontrol edebilen iWatch'a ne kadar bedel biçer ve bu teknoloji ülkemizde ne kadar kullanılır bilinmez. Bu noktada sözü size bırakıyoruz...

Okuyucu Yorumları