Apple kavisli iPhone'u hayal ediyor!

Rakiplerinden geri kalmak istemeyen Apple'ın son patenti, sürpriz bir iPhone'u işaret ediyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, kavisli cep trendine uyacak mı?
Bu konseptteki gibi bir ceple karşılaşabilir miyiz

Apple'ın kullanım hakkını yeni elde ettiği bir patent, şirketin kavisli ceplerle yakından ilgilendiği gösteriyor olabilir.

iPhone'un tasarımının baştan aşağı yenileneceğine dair söylentiler, yıllardır ortada dolaşıyor. Apple'ın aldığı bu patent ise belki de şirketin aklından geçen iPhone tasarımlarından birini yansıtıyor. USPTO'nun Apple'a verdiği patentte kavisli dokunmatik ekranların üretilmesine dair bir yöntem açıklanıyor.

LG ve Samsung'un piyasaya sürdüğü kavisli cepleri bulunuyor, bu yüzden Apple'ın bu düşüncesi hiç de yeni bir şey değil. Ancak firma, kavisli cepler konusunda rakiplerinin gerisinde kalmak istemiyor olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Apple taktiği: "Şu ana kadar yapılmış, yapılıyor olan ve yapılması planlanan her şeyin patentini al ki onlara dava açıp kazanabilesin. Merak etme daha önce yapılmış bir şeyin patentini alman zor olmayacak. Arkanda Amerika var. Ne istesen yapar."

Apple asla böyle bir tasarım yapmaz heyecanlanmayın :D

Epıl ancak hayal eder zaten..

@13 Ara 2013 21:00 ipod nano'nun iki nesil öncesinde bile vardı kavisli ekran. bilmeden yorum yapma

İyi de görünümü berbat ! :S

Bence iPod Nano'da daha fazla güç, incelik sağlaması için düşünebilir sonuçta onun da kasası kavisli.

Hep araklama hep araklama :)) Birileri yoğurdun patentini almış bizim üretici gavura ücret ödeyecekmiş felan diyorlar Apple'da öyle. Al patenti ver mahkemeye götür paraları.

Arkadaşlar o bir görsel. Haberde resimdeki gibi olacak demiyor ki. Bi grafikçinin çizimi apple ile alakası yok. Haberle ilişkili olsun diye editor bi çizimi başlık olarak kullanmış. Millette hemen yok kötü bir tasarım yok bilmem ne demeye başlamış. Komiksiniz valla.

4. ve . nesil ipod nano'ların tasarımını baz alırsa güzel işler yapabilir. ben nano4 ün tasarımını çok beğeniyordum. güzel kavisli bir ekranı vardı

yeni bi iphone çıkıyor ama resimde ios 6 var

@14 Ara 2013 12:26 ios 10'mu varda ios 10 koysunlar...

ekran kavisli olursa pek tutmaz. apple tamam iphoneleri 5-6kat fiyat ile kullanıcıya itelemene kızıyorum ama bari çizgini bozma.

üzerine basılmış tuvalet kâğıdı rulosu mu yenilik?

@grezimonk vay sitenin gülü neber ya :))

bence piyasayı yokluyo.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost