Apple Pay'den Apple'ı sevindiren haber!

Apple'ın dijital ödeme sistemi Apple Pay, kullanıma gireli çok olmasa da, dev bir başarıya imza attı

  • Levent Öztürk
Apple Pay'den Apple'ı sevindiren haber!

ABD'deki teknoloji severler, 20 Ekim tarihinden itibaren mağazalarda Apple Pay sistemini kullanmaya başladılar ve sistemin ne kadar iyi çalıştığına dair ilk raporlar gelmeye devam ediyor.

Analiz firması ITG'nin raporuna göre, Kasım ayında ABD'de yapılan dijital ödemelerin yüzde 1'i bu teknoloji ile yapıldı. Eğer bu teknolojiyi kullanmak için bir iPhone 6 veya iPhone 6 Plus'a ihtiyaç olduğu düşünülürse, Apple için sistemin oldukça başarılı bir başlangıç yaptığı söylenebilir.

Buna karşılık Google'ın daha yerleşmiş olan Google Wallet sistemi ise aynı dönemdeki ödemelerin yüzde 4'ünden sorumlu. ITG, Apple'ın sisteminin "güçlü bir momentuma" sahip olduğunu ve "mobil ödeme alanını belirgin bir şekilde değiştirme yeteneği" bulunduğunu belirtmekte.

Ayrıca, Apple Pay kullanıcılarının yüzde 60'ının sistemi aynı ay içerisinde birden fazla kez kullandığı gözükmekte. Eğer PayPal'ın benzer sisteminin sahip olduğu oranın yüzde 20 olduğu düşünülürse, Apple kullanıcıları alışıldık sadakatlerini bu alanda da gösteriyor gibi gözüküyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Sevgili Apple için imkansız diye bir kelime tabiri yoktur. galiba bunu hala daha idrak edememişsiniz....

@03 Oca 2015 21:52 Hiçbir şirkete gönüllü köle olmaya gerek yok. Her firma hizmet ile gelir kazanır. Rekabet kullanıcıya yarar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play