Apple, Samsung'dan vaz mı geçiyor?

Samsung ile arası bozulan Apple, yeni iPhone'larına işlemci üretmek için diğer bir devi mi seçti?

  • Gökay Özbudak
Apple - Intel iş birliği mi?
iPad'de kullanılacağı düşünülüyordu....

Apple'ın dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarını çalıştıran CPU'ları Intel'in yaptığı biliniyor. Ancak görünen o ki Intel, Apple'ın mobil cihazlarını da güçlendirmek istiyor.

iPod, iPhone, iPad derken Apple iyiden iyiye ARM işlemcilere dönmüştü. A4 ve A5 işlemcilerden sonra Intel de Apple'ın bu yok satan cihazlarını güçlendirmek için kolları sıvadı. Apple'ın işlemcilerini Samsung üretiyor. Samsung'un da tablet ve akıllı telefon piyasasında Apple'a karşı ciddi bir rakip olarak çıkması, üstüne bir de iki devin arasının bozulması, Apple'ın gözlerini Intel'e çevirmesini kolaylaştıran etkenlerden biri.

Apple'ın planları arasında A5 işlemcileri Intel'e yaptıracağı özellikle bu aralar oldukça çok konuşuluyor. Apple'ın ilk önceleri iPad'i çalıştırmak için Atom işlemcileri kullanacağı da söylenmişti ancak firma daha sonra ARM'ı seçmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

biz ne bilek

tegra 4 kullansın onun yerine

Aynı verimi alamayacağı kesin, Apple bu kez yanlış kişiye çattı.

intere gecerse cok güzel olur samsungdan daha iyi bu konuda:=)
ayrıca samsunga yaptırmaması apple ıcın daha ıyı samsung buyudukce apple ıle rekabeti artıyor

tegra kullanırsa esas o zaman farkı olur. atom işlemcili bir başka cihaz daha görmek istemiyorum evimde

A5 islemcileri iphone5 icin samsung tarafindan uretiliyor haberi vermistiniz 2 ay once. ne oldu simdi?

Samsung'un yıllardır kullandığı tuşlarını kendi telefonunda Samsung'a yaptırıp Apple markalı IPhone diye yeni bir model yaratacak, sonra da Samsung Galaxy için kalkıp Samsung'a "Hırsızsın" deyip mahkemelerden bir kaç milyar dolar tazminat kopartmak için davalar açacak... Meğerse zaten Samsung'la işi bittiği için böyle yapıyormuş demek ki... Ben HTC ve Samsung kullanıyorum, Windows Telefon seviyorum. Ancak Samsung'un kendi Bada işletim sistemini kullandığı telefonları olsun, Android'li telefonları olsun IPhone'u kat kat geçer, Windows Telefon takıntım olmasaydı Bada işletim sistemli bir Samsung'u seçerdim, Iphone eline su bile dökemez... Iphone denilen şeyin arkasındaki gerçek güç Samsung'tur... Samsung'un boyanıp daha pahalıya satılmaya çalışanına da Iphone denir...

@19:40 intere degil juventusa gececekmis kanka ;)

@19:40 messiyide alırsa tam süper olur samsung :D

@19:40 intere degil juventusa gececekmis kanka ;)

LMFAO!!!!

@19:40 intere degil juventusa gececekmis kanka ;)
-------------------------------------------------------------
ben de hep karıştırıyorum. nerede Intel haberini görsem nedense Inter olarak okuyorum hep. sonra ne zaman Intel haberine yorum yazsam hep Inter yazıyorum sonra son harfi silip düzeltiyorum.

"Samsung'un yıllardır kullandığı tuşlarını kendi telefonunda Samsung'a yaptırıp Apple markalı IPhone diye yeni bir model yaratacak, sonra da Samsung Galaxy için kalkıp Samsung'a "Hırsızsın" deyip mahkemelerden bir kaç milyar dolar tazminat kopartmak için davalar açacak... Meğerse zaten Samsung'la işi bittiği için böyle yapıyormuş demek ki... Ben HTC ve Samsung kullanıyorum, Windows Telefon seviyorum. Ancak Samsung'un kendi Bada işletim sistemini kullandığı telefonları olsun, Android'li telefonları olsun IPhone'u kat kat geçer, Windows Telefon takıntım olmasaydı Bada işletim sistemli bir Samsung'u seçerdim, Iphone eline su bile dökemez... Iphone denilen şeyin arkasındaki gerçek güç Samsung'tur... Samsung'un boyanıp daha pahalıya satılmaya çalışanına da Iphone denir..."

Bunu..Bunu alın dışarı :))
Bu arkadaş windows mobile ile hatta ve hatta bada ile ios'u karşılaştırabilecek bilgisizliğe haiz..

Sen de yorum yaz