Apple, Samsung'un reklamını nasıl yapmalı?

Apple hayranları, mahkemeden çıkan ilginç Samsung kararıyla işte böyle dalga geçti...

Apple, Samsung'dan böyle özür dileyebilir
Samsung Galaxy Tab 10.1

Samsung'un Galaxy Tab'inin iPad'den kopya çekmediğini söyleyen İngiliz hakim Colin Birss, bunu Galaxy Tab'in "yeterince havalı olmamasına" bağlamıştı. İngilteredeki davanın hakimi bunun ardından verdiği başka bir kararda Apple'ın, Samsung'un kendisini kopyalamadığını ilan eden reklamlar yapması gerektiğini söylemişti. Dolayısıyla Birss'in hükmüne göre Apple'ın kolları sıvaması ve kendi web sitesinde ve gazetelerde Samsung Galaxy Tab'in reklamını yapması, onun kopya bir tablet olmadığını söylemesi gerekiyor.

Peki Apple, bu ilginç (ancak belki de yerinde olan) kararı nasıl uygulayabilir? İnternette kullanıcılar tarafından üretilen bu 2 reklam önerisi, belki Apple'ın işine yarayabilir (!)

Reklam #1:

"Başlık: Samsung iPad'i kopylamadı çünkü Samsung, yeterince havalı değil.

Metin: Daha önce olaya bu açıdan bakmadığımızı itiraf ediyoruz. Aslında bu durum yüzünden birkaç avukatımızı kovduk.

Samsung'u inanılmaz, büyülü iPad'imizi kopyalamakla suçladığımızda, bunu yapmış olsalar bile, bize kimsenin inanacağını düşünmedik. Bunun güvenilmez olmamızla alakası yok. Yani kapınıza gelip bir polis olduğumuzu söylemezdik. Bu hiçbir zaman havalı olmayı başaramayan Samsung'un sorunu - bunu hakim bile söylüyor.

Hakimler ise gerçekten havalı insanlar. Kurucumuz gibi basit siyah bir giysi giyiyorlar. Peruk bile takıyorlar.

Dolayısıyla böyle ince bir zevke sahip bir kişi bile Samsung'un cihazlarının havalı olmadığını söylüyorsa, bu bizim hayalini kurduğumuz en iyi reklam değil midir?

Dolayısıyla Samsung'un iPad'i kopyalamamış olmasından mutluyuz. Kopyaladıklarını söylediğimiz zamandan bile daha mutluyuz."

2 numaralı reklam

Reklam #2

"Başlık: Samsung'un iPad'i kopyaladığını düşünen çılgınlar.

Metin: İsyankarlar ve sorun çıkaranlar. İşte Samsung'un, iPad'i kopyaladığını iddia ederek sorun yaratanlar.

Bu insanlar çalışmadan, başkasına ait bir ürünü kopyalarak dünyayı değiştirecek kadar çılgınlar. Kendilerine ait bir şey yapıyorlar. Samsung da bunu yapabileceğini sandı.

Samsung Galaxy Tab'in iPad'in bir kopyası olduğu konusundaki yanlış anlaşılmaları giderdiğimiz için mutluyuz. Bir tablet yapan herkes, kendisine özel bir reklamı hakeder. Bu da işte o reklam.

Eğer Dali, Muhammed Ali veya Picasso Samsung Galaxy Tab'e bir kez baksalardı, alerjik reaksiyon dolayısıyla yoğun bakıma alınırlardı.

Samsung Galaxy Tab, iPad'in kopyası değildir. Kısacası Galaxy Tab, şimdiye dek yapılmış en kötü tablettir."

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

pardon ama samsung nedir ya ? :)

Son paragraf; Dolayısıyla Samsung'un iPad'i kopyalamamış olmasından mutluyuz. Kopyaladıklarını söylediğimiz zamandan bile daha mutluyuz." çok iyi yaa :)

reklam#2 deki son sözü beğendim :D

Bu hikayelerin burada olması bile bazılarının kötülemeye aşağılamaya çalıştığı tab ın başarısını gösterir. Çekişme giderek kalitesini düşürüyor.

İki durumda da Apple kazanıyor sanırım yanlış anlamadıysam (dolaylı olarak)

Yok boyle bir rezillik ya :)) Apple s..ti simdi de sivamaya calisiyo. Once kendini yirt bizi kopyaladi diye. Simdide cocuk gibi "haha kopyalayamadi, simdiye kadar ki en kotu tablet bu" diye cevir lafi. Ezikligin bu kadari. Hem en kotu tablet de hem de bizi kopyaladi de. O zaman ipad dw cok iyi bi tablet degil demek olmuyor mu? :)) ah Apple ah. Cirpin biraz daha.

Fanlar güldürdü.

Eğer Dali, Muhammed Ali veya Picasso Samsung Galaxy Tab'e bir kez baksalardı, alerjik reaksiyon dolayısıyla yoğun bakıma alınırlardı. Samsung Galaxy Tab, iPad'in kopyası değildir. Kısacası Galaxy Tab, şimdiye dek yapılmış en kötü tablettir." ha ha haa :) kısaca süper diyebiliriz...

@24 Tem 2012 15:09 Sizde İpad kullanıyorsunuz galiba.Bir göz doktoruna görünün bence.

İki seçenekde de apple kendisi ile çelişmiş olur.

yazık ayfoncular en sonunda mutl olabildiler. çocuklar gibi şenler bugün.. kendi aralarında şakalaşıp eğleniyolar. tam bir epılcı profili :))))))))

@24 Tem 2012 15:54 bunlar babanızın şirketimi böyle savunma oluyor. takım tutar gibi firma tutuyorsunuz. bunuda sizin gibi düşünen insanlar yapıyor.

@24 Tem 2012 15:54 ne afyonu yaw her yorumda bir afyondur gidiyor.müptelamısın sen

Apple fanboylar o kadar kazığın üstüne sevinebilecek bir kaç şey buldu bunu onlara çok görmeyelim. kendi çaplarında espiri yapıp eğleniyolar bi yandanda apple ın ceplerini dolduruyolar :)))) yazık ya. siz kendi aranızda gülmeye devam edin size cümle alem yıllardır gülüyor zaten :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

şunu da düşünmek gerekir,hava herşey midir? ciddi anlamda samsung ne yaparsa yapsın satın almaya devam edeceğim. Elinizdeki tablete uygulama yükleyemedikten sonra onu satın almaya mahkumsunuz.itunes a mecbursunuz. O cihaz pembe de olsa onu alır siyah bir kılıfla kullanmaya devam ederim eğer benim işimi gerçekten görecekse.Ki galaxy ailesi kesinlikle başarılı.

@24 Tem 2012 16:18 noolurr al ya valla bak epıl sen almadın diye çok üzülür sonra.. ha ha haa :)

en kötü tablet diyenler 50$ lik çöp tabeletlere bi baksin derim :D

android fanboylar basmış burayı

hadi elmayı yiyelim neyse bence jelibon daha iyi :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir