Apple şimdi de "Pod"lu kelimelere kızdı

Apple sadece ürünleriyle değil, şaşırtıcı istekleriyle de gündemden düşmüyor: İşte Podium vakası...

  • Ümit Öncel
Apple şimdi de "Pod"lu kelimelere kızdı
Apple "podyumlarda" tek olmak istiyor

Apple birbirinden cazip ürünleri ile beğeni toplarken, diğer yandan bazı şaşırtıcı yaklaşımları ile kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Apple'ın Procreate firmasının ürünü olan Podium'un adını değiştirmesi için talepte bulunması da bunun son örneği.

"Podium" adlı ürün, iPhone ve iPhone 3G için özel olarak ürettiği bir stant. Böylece telefonunuzu masanızın üzerinde herhangi bir yere bırakmak yerine, "podyumuna" yerleştirip, canınız istediğinizde saate bakabiliyor veya ekranındaki görüntüyü rahatlıkla seyredebiliyorsunuz. Fakat Apple'ın avukatları geçtiğimiz günlerde Procreate firmasına bir mektup yazarak "Pod" kelimesini iPod pazarlama metinlerinde sıklıkla kullandıklarını ve içinde "Pod" geçen Podium adlı ürünün isminin kullanıcılarda yanlış anlaşılmaya neden olabileceğini ve ürünün Apple'a ait sanılabileceği endişelerini dile getirerek, firmadan bu ismi değiştirmesini istediler.

Procreate yetkilisi Scott Baumann ise; "Ürüne ve sözlüğe bakacak olursanız markanın adının nereden geldiğini bence açıkça anlayabilirsiniz. Kesinlikle Apple'ın bu mektubu karşısında çok şaşırdık. Şu anda avukatlarımızla durumun yasal bir değerlendirmesini yapıyoruz" diye konuştu.

Apple'ın avukatları Procreate firmasına 25 Mart'a kadar yanıt vermeleri için süre tanıdılar. Bakalım 25 Mart'ta podyumlarda kim yer alıyor olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Apple'ın başına bi görünecek var bu aralar...

Hayırlısı...

yok artık ya apple iyice abartmış

Apple iyice salaklaşmaya başladı. Bu ne saçmalık. İntelde bir ara inside kelimesini lisanslamıştı. Artık ingilizce konuşan insanlar inside kelimesini kullanabilmek için intele lisans ödemeleri gerekiyor. Ne kadar saçmalık. Peki şöyle bir durum var. Bırabus merso modellerini modifiye edip merso model adıyla satıyor. Peki merso buna itiraz ediyor mu? Sonuçta E 500 yine E 500'dür.

Yok artık daha neler?

her satın alınan ürün ile bu apple'ın dahada bitarafı kalkmaya başladı...yakında marketlere elmaların isimlerini değiştirmelerini yoksa lisans parası isteyeceğini söylerse hiç şaşırmam..

Sen de yorum yaz