Apple tüm rakiplerine gözdağı verdi!

Tim Cook, güvenlik anlamında rakipleri Facebook ve Google'dan çok daha ileride olduklarını iddia etti!

  • Barış Terun
Apple tüm rakiplerine gözdağı verdi!

Dünyanın en büyük bilişim şirketlerinden Apple'ın CEO'su Tim Cook, şirketinin gizlilik seviyesinin rakiplerine kıyasla çok daha güçlü olduğunu savundu. Tim Cook, Apple kullanıcılarının kişisel bilgisinin "Askeri sınıfta nitelendirebileceğini" iddia etti. Apple rakiplerine her açıdan göndermede bulunmuyor. Apple, Google ve Facebook'un aksine reklam odaklı eylemlerde bulunmuyor. Oysa ki Apple, kullanıcı verilerilerini Facebook'tan elde edip, arama verilerini Google'dan almasına rağmen çok daha güçlü bir güvenlik sistemine sahip olduğunu savunuyor. Kısacası Büyük Elma, farklılıklarına rağmen ikiliden üstün olduğunu iddia ediyor.

Tim Cook'a HBO tarafından çarpıcı bir soru soruldu. Cook, "Google'dan daha iyi olduğunuzu iddia ettiğiniz halde, neden onlardan veri alıyorsunuz?" sorusu yöneltildi. Tim Cook ise "Google arama motorları arasında en iyisi... Apple-Google ortaklığı mükemmel değil ama mükemmele en yakın oluşum." ifadelerini kullandı.

Tim Cook röportajın ileri aşamalarında akıl karıştırıcı ifadeler kullandı. Cook, " Apple kullanıcılarına arama motorlarında rahatça gezinmek için Safari'ye çok sayıda güvenlik önlemleri ekledi. Başardığımız şeylere bakın: Özel web tarama özelliğimiz var. Akıllı bir izleyici önizleme sistemine sahibiz. sahibiz. Kullanıcılarımız, sistemimizden memnun. Keşke tek başımıza bir arama motoruna sahip olacak. Şimdiki sistem harika değil. Bunu söyleyen ilk kişi benim." açıklamasında bulundu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Apple ürünü alırken en bilindik özellikleri hep zatem güvenlik oluyor. Bu konuda cidden başarılı bir şirket. Diğer şirketlerin de Apple'dan bu yönünü örnek almalarını isterim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost