Apple'ın cam iPhone planları ciddiyetini koruyor!

Gerçeğe dönüşmesi zor gibi görünse de Apple, tamamen camdan oluşan iPhone için adımlar atıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'ın cam iPhone planları ciddiyetini koruyor!

Apple'ın yeni bir patenti, firmanın tamamen cam gövdeye sahip telefon hayalinden vazgeçmediğini, bu konuda ciddi biçimde çalıştığını gösteriyor.

İlk olarak Patently Apple'ın ortaya çıkardığı patentte telefonun kenarlarını tamamen saran kavisli bir ekranın tarifi yapılıyor. Telefonun yan yüzünde "sanal düğmeler" veya kişiselleştirilebilen kapasitif düğmeler yer alıyor. Patent, sanal düğmelerin mesajlar, takvim, kamera gibi uygulamaların kısayolu olarak kullanılabileceğinden bahsediyor. Düğmelerin örneğin kamerayı açtığınızda nasıl flaş ayarlarına dönüşeceği de gösteriliyor. Bir başka çizimde ekranın kenarında çalan şarkının adı görünüyor.

Patentte bahsedilen özelliklerin bazılarının Samsung Galaxy S6 Edge'de bulunduğunu hatırlatmakta fayda var. Tek önemli fark ise Samsung'un telefonun Apple yeni patentindeki gibi düz kenarlara sahip olmaması.

Bu seneki iPhone 7 muhtemelen bu yeni teknolojinin hiçbir özelliğini sunmayacak. Hatta tamamen camdan oluşan iPhone gerçeğe dönüşecek olsa bile, ona dokunabilmek için herhalde birkaç yıl beklememiz gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bunun patenti mi olur yaa.. bu yeni bir buluş değil ki? olanı farklı şekilllerde kullanmak bu.. iyi o zaman bende ekmeği ortasından ısırıp yemenin patenti alayım..

Düşünce bin parça olsun sonra bir kez daha billmem kaç bin liracık daha ödeyelim oh oh.

yakın zamanda zor ama işin içinde apple varsa imkansız diye bir şey yoktur....

Şimdi s6 edge e dava açmasın.

Sen de yorum yaz