Apple'ın gizli hedefi ortaya çıktı!

Eğer bu iddia gerçeğe dönüşürse, Apple, tüm dengeleri bir anda alt üst edebilir!

  • Cenk Atlı
Apple, Netflix'i bünyesine katabilir!

Teknoloji devi Apple'ın, ABD'nin en büyük kablo TV firmalarından Time Warner Cable'ı satın almak için geçtiğimiz yıl öngörüşmelere başladığı fakat bir anlaşma sağlanamadığı ortaya çıktı. Financial Times'ta yer alan habere göre bu görüşmeler sonucunda anlaşmanın gerçekleşmemesinin bir nedeninin Cupertinolu firmanın aslında gözünü daha büyük bir hedefe; Netflix'e dikmesi olduğu iddia ediliyor.

Konuyla ilgili Apple ya da Netflix tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, böyle bir birleşmenin yine de sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Zira Apple bünyesindeki iTunes müzik ve video hizmeti üzerinden kullanıcılar filmleri kiralayabiliyor ya da sipariş verebiliyorlar, fakat onları doğrudan oynatamıyorlar. Bu doğrultuda bir video oynatma hizmetini satın almak Apple'ın medya oynatım alanında elini daha da güçlendirebilir.

Halihazırda 230 milyar dolarlık bir satın alma bütçesi olan Apple'ın 43 milyar dolar değerindeki Netflix'i satın almakta fazla zorlanmayacağını da söylemek mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Apple tekel olmaktan başka bir amacı olmadığını belli ediyor...

@grezimonk Google, Apple, Facebook. Bu üçünü beraber anmazsan, canavarın birini kötülerken, diğerini korumuş olursun... İnsanlar, gerçek özgürlüklerini ancak tekelci firmalara karşı durarak sergileyebilirler...

@grezimonk Senin o kadar paran olsa sen de aynı şeyi yapmaz mısın.

O değil de, bunlar nasıl rakamlar böyle :/

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost