Apple'ın yeni hedefi: Pil ömrü!

Apple'ın ortaya çıkan iş ilanları, bir sonraki iPhone'un pil ömrünün uzaması anlamına gelebilir!

Apple'ın yeni hedefi: Pil ömrü!

Akıllı telefonların ilk günlerinden beri süregelen pil ömrü sorunu için üreticiler, farklı çözümleri gözden geçirmeye devam ediyorlar. Pil sorunu, tüm üreticiler gibi Apple'ı da etkilemiş durumda ve ABD'li firma, bu sorunu işe alacağı yeni pil uzmanlarıyla çözebilir.

AppleInsider'ın ortaya çıkardığı iş ilanlarında Apple'ın bir "iOS Pil Ömrü Yazılım Mühendisi", bir "iOS Güç Analiz Yöneticisi" ve bir "iOS Yazılımsal Güç Sistemleri Mühendisi" aradığı gözleniyor. Firmanın saydıklarımız dışında da ilanları var, ancak iOS'u ilgilendirenler bu üçünden ibaret.

Pil sorununu çözen bir yol yerine, bu yolu üretecek insanların işe alınması, belki de yakın zamanda büyük değişiklikler beklememiz gerektiğini gösteriyor. Yine de Apple'ın pil ömrü için gereken adımları attığını bilmek güzel.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın pil ömrü, iPhone 5S'e göre daha iyi ancak bunun sebebi, cihazların boyutunun büyümüş olması. iPhone 6S veya 7'nin ekranının büyüme ihtimali düşük, bu yüzden Apple'ın güçlü donanımların güç gereksinimlerini karşılayacak yeni çözümler araması normal.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

apple şuan pil konusunda sıkıştı.pil sorununa çözüm bulamazsa yeni kullanacağı teknolojiler için telefonun kalılnlığını arttırmak zorunda kalacak.apple ın tıkandığı an.

@04 Nis 2015 14:30 hangi firma tıkanmadı ki...

Hele şükür sonunda pilin önemli olduğunu anladılar ! iPhone 5 i günde 4 kere şarja takmaktan ben yorulmuştum artık. Diğer firmalar 3000mAh - 4000mAh ile gün boyu kullanım sağlarken adamlar iPhone 6 da bile 1810mAh batarya kullandı ki bu telefonu çok kullananlar için çok yetersiz bir batarya

Biraz geç olmadı mı?

Tek çözüm bataryayı büyütmek. İos zaten pil ömrü konusunda oldukça başarılı.

Ben başvuru yaptım piliniz emin ellerde.

her zaman öncü yine Apple....

Şu an tek çözüm (eğer yapılması mümkün ise) ekranın nano ledlerden (sallıyorum ama nano teknolojisinde yattığı kesin) üretilmesidir. Böylece, ekranlar daha az enerji tüketir hale gelebilir.

Enerji üretmek ve depolamak... Bu yüzyılın en önemli 5 probleminden 5.si olAbilir..

@04 Nis 2015 23:05 Sıralamayı biraz değiştirmelisin bence 5. değil de 2. olabilir.

6sde yapmazlar 7 de yaparlar..6sde kamera değişir sadece

Ekranların oled teknolojisine geçmesi de sorunu çözebilir. Çünkü siyah pikseller için ışık üretmiyor oled teknolojisi.

BENCE TEK COZUM SONY ;) ÇARE SONY ABISI

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir