Asus: Android'li Eee telefonlar çok yakında

Asus'un Eee cep telefonları artık dedikodu değil: Açıklamada Google'a övgü, iPhone'a taş geldi.

  • Selim Öztürk
Asus: Android'li Eee telefonlar çok yakında
Asus'un CEO'su Shih, iPhone'lu Apple'ı Asus olarak doğrudan rakipleri olarak görmediklerini açıkladı.

Asus'un CEO'su Johnny Shih, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yaptığı son açıklamasında, Asus'un Eee markalı telefonlarla ilgili bazı planları olduğunu ifade ederken, bu yeni telefonların Android altında çalışabileceğini de sözlerine ekledi.

Asus'un patronu Shih, ceplerde yerini alacak, MP3 oynatabilecek, GPS servislerini sunabilecek ve PDA gibi çalışabilecek bir telefon üzerinde çalıştıklarını belirtti. Eee PC ya da aynı marka telefonlarında Android'i de görmek istediklerini söyleyen Shih, son aylarda iPhone'daki başarısıyla teknoloji dünyasının parlayan yıldızı haline gelen Apple'a da bir göndermede bulunarak, Apple'ı doğrudan bir rakip olarak görmediklerini söylemeyi ihmal etmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

" Apple'ı doğrudan bir rakip olarak görmediklerini söylemeyi ihmal etmedi."

hadi asus. Eee PC satışlarındaki gibi Eee Cep Telefonlarını da satabilirsin ve Apple da ağzı açık bakar durur öyle.
Kaç aydır bekliyorum şöyle Androidli bir telefon.. Bıktım elimdeki Nokia dan :)

Daha ucuza çoklu dokunmatik ve safari gibi sörf yapabilen bir cihaz çıksın ben de iPhone'umu değiştiririm .

ama windows mobile gibi olacaksa boşuna çıkarmasınlar .

Harika olur gerçekten. Android'in çok geliştirilebilir bir sistem olduğu belirtiliyor. Asus gibi büyük markaların da desteği ile zamanla çok iyi bir duruma gelecektir.

cıkacak telefon windows mobile kulllanan telefonlar gibi pil özürlü olursa kimse almaz en az nokialar kadar pil süresine hakim olup özelliklerdede gecerse kendine belli bi kitle bulurda satarda öbür üreticilerde karşıdan ayna tutarak bakar

çıksada bi tanısak şunu....

Android vidyolardan göRdügüm ve HTc Diamond da deneyebildigim kadariyla güzel satbil hizli bir sistem.
Ama bazi gercekler varki su an icin Bluetooth, Vidyo kayit etme, Drivers vs vs gibi konularda yetersiz yani Android yazilimi tam bitmis ve teknolejiyi destekleyen yazilim haline gelmedi hala.
Zamanla bu düzelicek elbette ben 5 6 sen icinde Wm7, Android, Simbian rom paketlerinin her tele kurulabilecegini düSünüyorum pazarin gidisi bu sekilde olucak en azindan Android ve Wm bu hale 1 2 sene icinde gelicegi belli oldu Simbianda Nokia haklarini satin alip stabil bir hale sokabilirse bazilari kabul etmiyecek ama geride kalmis bir yazilim Simbian onunda bu cizgiye gelecegini dusunuyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play