Asus'tan P5Q: Linux'lu anakart

Asus'un yeni anakartının beş parmağında beş marifet var, en çarpıcı olanı da Linux yüklü gelmesi

Asus'tan P5Q: Linux'lu anakart
Asus'tan P5Q: Artık anakartlar işletim sistemi yüklü mü gelecek?

Asus'un yeni piyasaya sürdüğü P5Q anakartında beş yeni teknoloji bulunuyor. Bunlar arasında en ilgi çekici olanı üzerinde Linux tabanlı basit bir işletim sistemi içermesi.

Bu sayede sadece Internet'e bağlanacak, e-posta okuyacak veya web'de sörf yapacak programları yükleyip Windows'un yüklenmesini beklemeden işinizi görüp bilgisayarı kapatabiliyorsunuz. Acil işi olanlar için ideal gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

boyle yetenekli bi anakart için insanların sadece internete baglanıp eposta okuyacağını zannetmiorm bu anakart ile, sacmaa bide bnları yapmaları icin linux yüklü geliomus da neler komedi ^^

Güzel bir özelik. birde bütün anakartlarına koysalar güzel olur.

Ne kadar gerekli olduğu tartışılır bir özellik usb/cd den çalışan linux versiyonlarıda var ama bana hiçte komik gelmedi.

Ucuz modellere zaten konacağını yada yakın zamanda konacağını sanmıyorum..

FİYATINI COK MERAK EDİYORUM..KULLANABİLRİM...P5Q

linux yüklü demiyorlar linuxlu diyorlar. bence yanında bir cd var pc yi onunla başlatıyorsunuz. kesin öyledir. yakında ben alcam sizede söylerim..

388 ytl fiyatı var ben golddan aldım

Golddan aldıysan bravo sana!

bende asus p5ql-e modeli var yanında verilen dvdde linux varda onu hdd kuruyorsn 200 mb filn yer kaplıyor... sadece pidgin firefox skype yüklü bide flash bellek açabiliyor... güç tasarrufu sağlıyor internete bi şey bakmak için filan çok kullanşlı türkçe dil desteği yok...

ben p5q pro almıştım ondada onboard linux var
gerçekten cok kullanıslı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir