Avea'dan Turkcell'e sınırsız konuşma davası

Sınırsız konuşmada kavga büyüyor: Avea, yaptığı açıklama ile Turkcell'e dava açacağını duyurdu...

Mobil operatörlerin tarife savaşı şimdi de mahkemeye taşındı. Avea, yayınladığı açıklama ile Turkcell'e dava açtığını resmen duyurdu. Noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz:

5 Şubat 2009 tarihinde lansmanını yaptığımız "Her Yöne Sınırsız" tarifesi; kamuoyunda büyük ilgi ve takdirle karşılanmış, cep telefonu aboneleri yoğun bir şekilde Avea'yı tercih etmeye başlamışlardır.

Ancak hizmetin verildiği süreç içinde, Turkcell, kanundan kaynaklanan arabağlantı yükümlülüğünü ilgili mevzuata aykırı olarak, gereği gibi yerine getirmemenin yanı sıra şirketimizin kurumsal kimliğini ve itibarını kamuoyu nezdinde zedeleyici açıklamalarda bulunarak, şirketimizin ağır ve haksız zararlara uğramasına sebebiyet vermiştir.

Turkcell'in kanuna ve ilgili mevzuata aykırı haksız rekabet teşkil eden bu fiillerinin önlenmesi ve kaldırılması için şirketimiz maruz kaldığı her türlü maddi ve manevi zararları karşılamak amacıyla dava açmıştır.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

YA KARDEŞİM SINIRSIN DİYE AVEA ALDIK NE TĞRKCEEL NE TELSİM HİÇBİRİNİ ARAYAMIYORUZ BUNLAR DOLANDIRICI

bırak bu işleri avea senin gibi 5 firma çıkartır turkcell

Aramızda avukat gibi biri varsa lütfen Türkçeye tercüme edebilirmi? :)

Avea davasında haklı numara taşınabilirliği başladı başlayalı 800.000 turkcell abonesi aveaya geçti.Turkcell için çok büyük bi kayıp değil ama zamanla bu sayı milyonları bulacak.Avea da bu sayıyı daha da arttırabilmek için cazip kampanyalar yapıyor.turkcellin mantığı çamur at yapışmazsada izi kalsın şeklinde.Ama ayıp yakışmadı turkcellle

Helal olsun. herhangi bir turkcell bayisine gittiğinizde size söyledikleri tek şey kaliteli kesilmeden konuşmak... hep diğerlerinin üstüne basarak zirveyi koruyor. diğer operatorlerin avukatı değilim ama aveayı haklı buluyorum. uygun düştüğü vakit kendi kesemi düşünürüm ki birçok kişide böyledir

aveayı destekliyoruz

Haklıysan hakkını arıyacaksın arkadaşım. Helal olsun.

iyi iyi siz birbirinizle kavga edin ki milleti soymayı unutursunuz.

aveanın en büyük problemi şebeke problemi. fakat fiyatları diğer operatörlerden çok daha uygun. turkcell ise kurulduğu günden bu güne kadar halka kazık atmak ile meşgul. en uygun tarifesi bile ayrıntılı incelendiğinde diğer operatorlerden ne kadar pahalı olduğu görülür. kaliteli hizmet diyerek millete attığı kazıklar yetmez gibi şimdi ucuz konuşturan operatörlerin önünü kesmeye çalışıyor. ben turkcell hattımı çoktan kapattırdım bile. en ekonomik konuşturan kimse ben oradayım....

Turkcell rekabeti önlüyor. Ucuz ve kaliteli hizmet veren avea'nın yolunu kesemeyince bu tarz hareketlere kalkıyor. İnadına avea. ekonomik ve kaliteli hizmet avea'da. ohh be.

kalite mi, ucuzluk mu?
tüm olay bu...

Avea olmasaydı Turkcell de bugün konuşmanın dakikası 10 kontör falan olurdu herhalde çünkü onlarda "milleti nasıl yolabilirim" düşüncesi hakim. Oh bee Avea diyorum. Dava açmakla iyi yapmış.

Ben anlaşmazlığın tam nedenini anlayamadım. Anlayan varsa açıklasın lütfen.

avea sana sesleniorummm sen once kendi şebekendekileri görüştürrrr sonra turkcell'e dil uzatttt.. avea 1600 dk kullanıcıyız kendi aramızda görüşemioruzzz.. bunu hallet önce ....

bu arada şunu da söylemeden geçemicem.. rekabet üst kurulu denen kurul, turkcell'i tek elde bırakmamak adına avea ve vodafone dan daha aşağıya fiyat veremiyor arkadaşlar bilginize... çok araştırdım çünkü.. ;) yoksa avea ve vodafone'un bir günlük işi var türkiye'de bunu hepimiz biliyoruz... rekabet olması gerekiyor... turkcell bir devv..

Turkcell de kampanya yapsın yapmıyorsada yapanları rahatbıraksın Turkcell tuzu kuru tabiki birinci konumda ama bu kampanya her halde onları teleşlandırdı onların istediği yüksek rakamlı faturalar.

Vodafone İyi dakikası 2 kontor. Turkcell ve Avea dakikası 4.99 Kontor.

arkadaşım telaşlanan kim davayı açan turkcell değil ki, Avea, demekki rahatsız olan taraf avea turkcell değil.

soyguncu turkcell, piyasada ilk ve yaygınlığını maksimumu kar mantığı güden bir şirket. cep Tel. iletişim cihazı olarak kullanmak için bu gsm şirketine abone olmayın olanlarıda vazgeçirin.

@10 Mart 2009 Salı, 00:23 yazan arkadas...
ben avea kullanıyorum aveanın şöyle bir tutumu var kendi hatlarını ne kadar yoğun kullanırsan sana da o kadar kampanya geliyor.

mobil öğrenci tarifesindeyim
her ay 150 kontör yüklüyorum, her yöne 100 kontör hediye geliyor. ayrıca avea dışındaki hatlardan arandığımda da her 10 dakikaya her yöne 10 kontör hedye geliyor (aylık 100 kontöre kadar, teknik destek verdiğim için 100 dakikadan fazla aranıyorum aylık 100 dk yi geçince msj geliyor bu aylık aran kazan hakkınızı doldurdunuz diye:D)
istersem 39 kontöre her yöne 500 sms, aveaya 5000 sms yada 500 mms satın alabiliyorum. üstelik mobil öğrencileri 10 dakikası 1 kontöre, diğerlerini de (turkcell vodafone dahil) dakikası 2 kontöre arıyorum. 1 ay sonunda hala 50 kontör civarı kalmış oluyor.

bu kampanyalar varken turkcell yada vodafone a geçermiyim hayır...

Avea çamur atmaktan başka bir şey bilmez Turkcell'in Avea'yı 5'e katlayabileceğini bildiği için saçma sapan davalarla müşterinin beynini sulandırmaya çalışıyor ama boş bu işler.

150 kontür yükle 5 dakikası 2 kontür bir aylık, ay geçerse 5 dakikada 30 kontür çekiyor yazık bu türkcele piyasanın kaymağını yıllarca yedi hala doymadı canavarlaştı....

Ben 3 hatta da sahibim. Bana göre sınırsız görüşmeler tüm operatörler için kaldırılmalı. Neden mi? Çünkü sınırsız olduğu için herkes telefona sarılıyor ve saatlerce konuşuyor. Sonuçta da şebeke bu yükü kaldıramıyor ve arama yapmaya izin vermiyor. Geçtiğimiz haftalarda parmağım yaralanmıştı ve yanımda Avea hattım vardı, tüm arama girişimlerimi "şebeke meşgul" diyerek reddetti. Neredeyse telefonu kırıp atacaktım. Sınırsız görüşmelerin yerine belirli dakika görüşme sınırı getirilse daha makul ve şebeke açısından daha sağlıklı olur.

arkadaşlar aveanın her yöne sınırsız görüşmesi devam ediyor mu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play