Avrupa Şampiyonası Öncesi TV'nizi Yenileyin

CHIP Online, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde 7 farklı plazma ve LCD televizyonu inceledi.

Neredeyse Stadyumda Gibi
Televizyonda Futbol: Doğru televizyonla çok daha fazla keyif alabilirsiniz.

Avrupa Futbol Şampiyonası'nı heyecanla bekleyenler, şampiyona başlamadan önce kendilerine uygun televizyonları gözden geçirmeli. Maçları izlerken her anı dolu dolu yaşamanızı sağlayacak televizyonları sizler için bir araya getirdik.

Televizyonların test değerlendirmelerinde en büyük ağırlık, şüphesiz görüntü kalitesindedir (%30). Görüntü kalitesi puanı, TV alıcısının hassasiyeti, farklı açılardan görünüm ve ekrana yansıyan görüntünün gerçekçiliği gibi farklı bileşenler ile oluşturulmaktadır.

Golü Kim Attı?

Testlerde genel olarak geniş yelpazeli filmler ve televizyon yayınlarından faydalanılır. Bunun yanında, futbol karşılaşmaları da incelemelerde yer almaktadır. Topun ekranda rahat görülmesi, bir şut veya hızlı bir hareketin, görüntü bulanıklaşmadan ekrana yansıması gereklidir. Bu testlerin sonucu olumlu ise ve görüntü kalitesi de iyi ise, teste tabi tutulan televizyonun puanı yüksek olacaktır.

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda televizyon yüzünden keyfinin baltalanmasını istemeyenler için, üç farklı ekran boyutunda sınıfının en iyi televizyonlarını inceledik. Okumaya başlamadan önce, testimizin, maçtaki oyuncuların performansını kapsamadığını hatırlatmalıyız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

70 tüplü ekran hala vazgeçilmezim.:) pc ye lcd güzel oluyor. fakat tv yerine kullanımda ben hala yetersiz buluyorum.

Tam Yeni bir TV almayı düşündüğüm biz zamanda çok güzel bir rehber hazırlamışsınız eğer Sony KDL-40V3000 dediğiniz özellikleri gibiyse ve fiyatı da uygun tam aradığım tv güzel bir konu teşekkürler chip.

106cm toshiba lcd kdvli 1600ytl. aslında bunlar 1000ytl den fazla etmez ama piyasa ekonomisi. HD yayın bile uzak olduğu halde tüketim toplumuna full hd lcdleri 4-5 milyarlara satıyorlar. sonra gelsin icralar, intiharlar...

yanlız sony 40 v 3000 kasası parlak oldugu için aydınlık odalarda yansıma yapacaktır

sony kdl46d3500 en iyisi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir