Bazı Microsoft sayfaları, Chrome'da açılmıyor!

Microsoft'un bazı web sayfalarını açamıyorsanız, yaşadığınız sorun Chrome'la ilgili olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Bazı Microsoft sayfaları, Chrome'da açılmıyor!

Chrome'da bazı Microsoft sayfalarını açamıyorsanız, bu sorunu yaşayan tek kişi değilsiniz. Bazı kullanıcılar, Microsoft'un resmi web sayfalarını Google'ın web tarayıcısında açmaya çalıştıklarında "Bu siteye erişilemiyor (( bağlantıyı beklenmedik biçimde sonlandırdı)" mesajını aldıklarını söylüyorlar.

Hata ekranında bağlantınızı kontrol etmeniz ve firewall ayarlarını gözden geçirmeniz isteniyor, ancak bunlar sorunu çözmüyor. Teknoloji yazarı Paul Thurott'un keşfettiği çözüm ise işe yarıyor gibi görünüyor. Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster > Gizlilik > İçerik ayarları > Tüm çerezler ve site verileri > Tümünü Kaldır yolunu izleyerek cookie'leri temizlediğinizde Microsoft sayfaları açılmaya başlıyor. Ancak bu yöntemin siteler için kaydettiğiniz parolaları ve diğer verileri sileceğini unutmayın.

Sorunun ne kadar yaygın olduğu bilinmiyor ancak Thurott'un iddiasına göre "çok sayıda kullanıcı" bu sorundan dolayı Microsoft sayfalarını açamıyor. Yalnızca Chrome'da yaşanan sorun, Edge'i etkilemiyor. Tüm Microsoft sayfalarının Microsoft Edge'de açıldığı söyleniyor.

Sorunla ilgili Microsoft veya Google'dan şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Sorunun nedeni, Chrome'un veya Microsoft'un sitelerinin kodlarında yapılan küçük bir değişiklik olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Tipik Microsoft. Sıkıntı sadece Microsoft'un web sayfaları ile ilgili değil. Microsoftun yazılımları ile geliştirilmiş web sayfalarında da benzer pek çok problemler var. Ezelden beri de vardı malesef. Web'in evrensel kalabilmesi için geliştiricilerin standartlara bağlı kalınması kullanıcı, şirket ve topluluklar için önemli.

MS hicbir zaman standartlara uygun kodlari desteklemedi. Hep kendi standartlarini olusturup onlari kullandirtmaya calisti. Sorun yine kendi garip kodlarindan kaynaklaniyordur.

Bence chrome özellikle yapıyor. Çünkü opera ve yandexte gayet rahat çalışıyor.

Microsoft ile ilgili değil chrome'la ilgili bir sorun.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play